Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak az első féléves tárgyakat...

Csak az első féléves tárgyakat kell felvennem új hallgatóként?

Figyelt kérdés

Most kezdem az egyetemet és az lenne a kérdésem, hogy tárgyfelvételnél nekem csak az első féléves tárgyakat kell felvennem, tehát nem kell foglalkoznom pl a második, harmadik féléves tárgyakkal?

Szak: anglisztika, teljesítendő kreditek: 120

Meg azt sem tudom, hogy mit érdemes felvennem, vagy mit kell egyáltalán.



2021. szept. 7. 08:33
 1/4 Dr.med.habil. Genya válasza:
100%

Nem, nem kell.

Sőt, ha nincs első fél évben valami nagyon-nagyon ajánlott, simaötös szabvál, azokkal sem érdemes foglalkozni. Épp elég lesz megszokni egy új helyet, új rendszert.

2021. szept. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Melyik egyetemre jársz?

A honlapon keresd meg a szakod mintatantervét/tanegységlistáját,

abban egyértelműen benne van, mit melyik félévben kell felvenni.

2021. szept. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%
Nézd a mintatantervet. Szerintem érdemes előre dolgozni, de mivel első félév, nem sokkal. Legyen 32-34 kredited.
2021. szept. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!


Ha megnyitod a "tárgyfelvétel" menüpontot a Neptunban és rákattintasz a listázásra, akkor látni fogod az összes tárgyadat. Mindegyik tárgy mellett oda lesz írva, hogy mi az ajánlott félév, és az első félévben csak az elsőfélves tárgyakat kéne felvenned. Ha nagyon akarod (és nem mellesleg nincsen előkövetelménye a tárgynak), akkor felvehetsz első félévben egy harmadik vagy egy ötödik féléves tárgyat, de ez nyilván nem ajánlott. A legegyszerűbb az lenne, mintahogy az előbb is írták, ha megkeresnéd az egyetemed honlapján a mintatantervet.

2021. dec. 22. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!