Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Átlagosan mennyi pénz kell a...

Átlagosan mennyi pénz kell a kollégista egyetemisták egy havi megélhetéséhez?

Figyelt kérdés

2021. szept. 7. 15:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, kolit ki fizeti? Te, vagy a szüleid? Mennyi a koli? Lány vagy fiú vagy? Mennyit eszel havonta? Edzeni jársz? Autód van, vagy tömegközlekedést veszel igénybe? Egyetemi koli, vagy középsulis? Dohányzol? Bulizni mennyit jársz? Ha lány vagy sminkelsz, vagy van más hóbortod amire költeni kell? Ez mind, mind kiadás, ezeket leírhatnád, mert ezek nélkül az információk nélkül nem tudunk írni összeget. Nem mindegy, hogy egy 20 éves 100 kilós férfi van egyetemi koliban, akinek autója van, vagy egy 16 éves 50 kilós lány van egy gimis koliban, aki jóval kevesebbet eszik, autója még nincs, stb.
2021. szept. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Akkor pontosítok:

Havonta nagyjából mekkora költségre kell számítani egy olyan egyetemistának, aki kollégiumban lakik, tömegközlekedést használ és ritkán (2-3 hetente) jár haza?

Az előbb említetteken kívül még azt kell tudni róla, hogy nem bulizik, nem dohányzik, nem jár edzőterembe, nem sminkkel és nincsen semmilyen pénzt igénylő hobbija.

2021. szept. 7. 17:08
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezek alapján csak a kajára kell lényegében költenie, a kollégiumra, bérletre meg tisztálkodási szerekre (fogkrém, wc papír, stb). Én napi két ezer forint étellel számolnék a saját esetemben, az olyan 60 ezer Ft körül van, ha az ember minden nap jót akar enni, nem pedig szendvicsen akar élni, meg sparos 60 forintos energiaitalon. Ezek mellé jön a tisztálkodási szer, ami legyen havonta olyan tízezer forint(de lehet sokat mondok). Meg a kollégiumi költség, meg persze a diàkbérlet, ami nem tudom mennyi. Magyarul kb 70 ezer ft + koli költség + bérlet. HA normális életet szeretne a kollégista, meg lehet oldani szűkösebben is, én is csináltam, de akkor mindennap két kiflit ettem, blicceltem, stb. Már nem élnék így még egyszer, ezért dolgozom éjjel-nappal szó szerint.
2021. szept. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nézzük:

Utazás:705 forint 2* minimum-1410+ helyi járat egyszer, 370, ez összesen 1780-ra jön ki.

Kaja: menzán ilyen 1500 max, heti 2-3* eszek ott. Mondjuk legyen 4000. Boltba is heti 2* megyek, összesen ilyen 2000-t költök, próbálok nem drága dolgokat venni. Szóval ez 6000 egy hétre

Alkohol: egy este max 2-3000, heti 1-2. Mondjuk kijön 5000/hétre

Ez egy héten kb 12000, havi 48-ra jönne ki, de ebből simán le tudok faragni majd, ha lesz bérletem (októbertől), így 4000 forint mínusz. Kaját anya úgyis mindig ugyanannyit főz, ha rák nekem, nem kell menzáznom, max 1*, így 2000 ft meg van spórolva hetente, az már havi mínusz 8. Alkoholt is heti 1* tervezek majd inni, de most még elég friss és új meg izgi minden, így mondjuk marad 2500 ft-os alkohol 1 hétre, ami 10 000 Ft spórolás

Így összesen, ha odafigyelek, nekem 26 000 Ft lenne elég egy hónapra költőpénznek.

2021. szept. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!