Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy tárgyra kaptunk egy 606...

Egy tárgyra kaptunk egy 606 oldalas pdf-et. Hogyan tanulnátok meg?

Figyelt kérdés

Alapvetően ha napi 7 oldalt feldolgozol, akkor 3 hónap alatt megvan, ami december eleje, így ugye még lesz időd az egészet újra átnézni vizsgaidőszak előtt. Ezt viszont így is kéne, vagy mi a legmegfelelőbb praktika ahhoz hogy én ezt jól megtudjam tanulni?

Idén kezdtem az egyetemet, így még nem tudom mit kéne ezzel kezdeni.

Jól elterveztem ezt a napi 7 oldalt, vagy mást ajánlanátok?

Előre is köszönöm szépen.


2021. szept. 10. 12:30
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Kérdezd meg a felsőbbéveseket, hogy ők miből készültek. Általában kering valahol egy 50 oldalas rövidített jegyzet vagy azt mondják majd, hogy elég szóról szóra az, ami az órán elhangzik.
2021. szept. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Sehogy az előadáson elmondott anyagból készülnék, ami meg kiegészítésre szorul hozzátanulnám a könyvből.
2021. szept. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Nekiülnék és három nap alatt ledarálnám, készítenék belőle egy jegyzetet, utána már csak azt kellene tanulni. Aztán megint egy három napos kör, amikor átrágom a jegyzeteimet, és készítek egy még rövidebb jegyzetet. Vizsga előtt már csak azt olvasgatnám két napig.
2021. szept. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
92%

Azt is írd le, hogy milyen tantárgy. EZ azért fontos, mert van amiben szeretnek hosszú oldalakat mellébeszélni, míg természettudományban (pár kivétellel) általában nem.

A rövidített jegyzet egy lehetséges opció ha tényleg van, a felsőbbéveseket mindig érdemes lenyúlni, a mi esetünkben van egy google drive-ja minden évfolyamnak, amihez jelszót cserélünk.

Ha bejársz órákra és jegyzetelsz, akkor a prof kitér a fontosabb témakörökre, így be tudod határolni hogy mi kell és mi felesleges. Ha nem jársz be akkor haverkodj össze valakivel, aki bejár, rendesen jegyzetel és olvashatóan ír :D

De a tantárgytól,a proftól és a számonkérés módjától függ, hogy mennyire kell komolyan venni. Én így vaktában nem vetném bele magam abba a 600+ oldalba. A fentiek függvényében az is lehet, hogy egyáltalán el sem kell majd olvasnod.

2021. szept. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hálózati alapismeretek tantárgy:)
2021. szept. 10. 13:19
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem 3 nap lesz ledarálni, de egy hét alatt le lehet. Semmi értelme a napi 7 oldalnak,

1. Elunod

2. Mire a végére érsz, azt sem tudod, mi az a tcp/ip, amiről a 20. Oldalon olvastál.


De amúgy ebben a tárgyban a könyv arra van, hogy megértsd belőle, amit esetleg órán nem sikerült.


3as

2021. szept. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
88%

"Hálózati alapismeretek tantárgy:)"


Tanenbaum? Vagy melyik könyv?


Nem kell bele minden. A fele rizsa, mesélés, ábrák, elavult dolgok.

2021. szept. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!