Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy hét alatt meg lehet...

Egy hét alatt meg lehet tanulni kb 350 oldalas ppt-t?

Figyelt kérdés
Szóbelire készülnék, de nagyon félek tőle. A probléma az, hogy 0 motivációm van, nem igazán érdekel az anyag sem. Levelezős vagyok, június elején tették fel a professzorok az összes anyagot, viszont azon kívül volt másik vizsgám is, amikre koncentrálni kellett. Most ez lenne már az utolsó vizsgám, de nagyon izgulok a szóbelik miatt, és már így is elég sokat halogattam sajnos a tananyagot. Valamilyen módszerrel meg tudom tanulni, vagy legalább egy kettest össze tudok hozni? Sajnos nagyon rossz a memóriám is, folyamatosan elkalandozik a figyelmem, és alapból sokkal lassabban jegyzem meg emiatt a dolgokat. Amikor olvasok, szinte sosem marad meg semmi a fejemben. Ti milyen módszerrel fognátok hozzá? Egyáltalán meg lehet tanulni?
2021. jún. 14. 21:20
 1/1 anonim ***** válasza:
Nekem is rossz a memóriám. 10 oldalt tudok megtanulni 1 nap alatt (10-12 óra tanulás), ha tiszta elméletből áll. De a 4. nap után elkezd elszállni a korábban tanult infó, így ismételnem kell. Ez alapján én azt mondanám, hogy lehetetlen. Legalábbis én 110%, hogy nem tudnám megtanulni. De volt olyan osztálytársam, aki meg egy 300 oldalas könyvet beseggelt 2 nap alatt, de úgy, hogy szinte mindent vissza tudott mondani. Szóval ez nem általános. Van akinek simán menne, van akinek meg több hónap is kevés lenne rá. Gondolom nem az első vizsgád, nem először tanulsz, szóval már ismerned kell magad, hogy mennyire tanulsz könnyen. Nekem egy dolog segít, ha az értelmes részeit akarom megjegyezni az anyagnak, meglátni az összefüggéseket, és nem csak elkezdeni magolni. Ahol ez kivitelezhető, azt könnyebben tanulnom meg. Ahol nem, azt meg pár nap után hagyom a fenébe, mert ami mögött nincs értelem, nincs logika, annak a tudásnak semmi értelme és haszna, ezért felesleges is megtanulnom. (Ilyenkor az esetek többségében kipuskázom ami kell.)
2021. jún. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!