Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csalódtam a szakomban, arra...

Csalódtam a szakomban, arra gondoltam hogy nyelvet tanulnék helyette?

Figyelt kérdés

Gépészmérnöknek tanultam, de belefáradtam, és rájöttem hogy kicsit sem érdekel a műszaki élet.

Magyarul, angolul, héberül is tudok, arra gondoltam elmennék vagy mandarint, vagy arabot tanulni az ELTE-re. Nem szeretnék se politikus, se diplomata lenni, és jól is szeretnék keresni. Szerintetek ez jó ötlet? Érdekelnek a művészeket, a bölcsészeti dolgok is.


2021. szept. 10. 19:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nyelvszakban gondolkozol, alaposan nézz utána az szakleírásnak, és hogy konkrétan milyen tárgyakat oktatnak (ELTE BTK honlapján megtalálod a tanegységlistákat). Ezek

tipikusan bölcsész szakok irodalom, töri, nyelvészet, kulturális kurzusokkal (tehát nemcsak nyelvtanulás).

2021. szept. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy nyelvszakon maga a nyelvtanulas marginalis. Ha nyelvet akarsz tanulni, nyelviskolaba vagy magántanárhoz menj!
2021. szept. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A kínai szakon jó a nyelvoktatás, oda szerintem nyugodtan lehet menni akkor is, ha ez a fő cél. Az arab szakot viszont én sem ajánlanám, ha csak a nyelvtanulás érdekel, mert az tényleg nem úgy van kitalálva.
2021. szept. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!