Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan készítsek prezentációt...

Hogyan készítsek prezentációt egy ismeretlen témából?

Figyelt kérdés

Minden óra anyaga ki van osztva prezentációnak, egyedül az óra címét tudom és ennyi. Nem kapunk hozzá semmiféle támpontot (pl. hogy konkrétan mire fókuszáljunk) vagy anyagot, illetve nincsenek előzetes ismereteim, nem értek hozzá, nem tudok semmit a témáról. Még a tárgytematika és az ajánlott olvasmányok sem lettek kiosztva, de igazából az sem lenne nagy segítség. Ez is beleszámít a jegyünkbe, mindenki értékeli stb., így azért fontos is lenne.

Próbáltam utánanézni, kerestem anyagokat stb., de így nehéz és nem értem, nem tudom konkrétan mit vár tőlem az oktató.


2021. szept. 12. 09:29
 1/7 anonim ***** válasza:
26%
Megkérdezed tőle.
2021. szept. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem szokott segíteni.
2021. szept. 12. 10:47
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Akkor most szokik.
2021. szept. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%

Olvass utána Wikipédián, hogy úgy nagyon nagy vonalakban képbe kerülj a témával. Csekkold a lap alján a hivatkozásokat, az egy nagyon jó kiindulópont. Találhatsz egy csomó nyomtatott (vagy online, de hiteles) forrást így, amiből dolgozhatsz (magára a Wikipédiára nem hivatkozunk ugye).


És ne aggódd túl. Valószínűleg a többieknek is új lesz a téma, ezt tartsd szem előtt, szóval ne vessz el a részletekben, inkább egy általánosabb áttekintést adj.

2021. szept. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
96%
Amikor nem adnak semmi konkrét dolgot, olyankor általában szabad kezet kapsz a témán belül. Szóval azt teszel bele amit te jónak látsz, valószínűleg az ilyen feladattal fejlesztik a kritikus godolkodásmódot. Mi a téma egyébként?
2021. szept. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Film elemzés és a korszak társadalmi, politikai helyzete, illetve a filmgyártás azon időszaka. Az a baj, hogy soha egy szót nem tanultunk ezekről, filmeket sem elemeztünk soha stb., tehát tényleg konkrétan nulla tudásom van erről.
2021. szept. 12. 12:44
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát pont az a lényege, hogy olvass utána. Internet, könyvtár, találd fel magad.
2021. szept. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!