Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogász záróvizsgára hogy...

Jogász záróvizsgára hogy érdemes készülni?

Figyelt kérdés

Milyen technika vált be neked? Polgárra tanulok, eszméletlen sok az anyag.

Időhiányban szenvedek, ugyanis dolgozom és gyermeket nevelek.

Arra gondoltam ha, egy tétellel megvagyok, akkor felmondom magamnak egyúttal diktafonra, és napközben ezeket hallgat9m, ha nincs lehetőségem tanulni.


2021. szept. 12. 21:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A diktafon jó ötlet, és személyes is (kár hogy nem olvastam ezt előbb, én gépi hanggal olvastattam fel jogszabályokat, na az semmit se ért pont a monotonsága miatt). Magát az anyag fejből visszamondását nem csináltam, mert nagyon időigényes volt, ráadásul azt tapasztaltam, hogy a 3. olvasásig semmi se marad meg. Tehát pl első elolvasás után hiába mondtam vissza, hiába értettem ott és akkor amit mondok, utána úgyis eltűnt az agyamból. Így inkább minél többször olvastam el, hogy eljussak a sokadik olvasásig. De ez nagyon fárasztó, ha gyorsan csinálod. Ami jó ötletnek tűnt, csak kissé későn jöttem rá, az a jegyzetkészítés, rajzolgatással, nyilazással, bármivel, ami tömörré és érthetővé teszi a szöveget. Lehet a szövegen belül is, de külön lapra is, sőt legjobb a kettő együtt. A Ptk-nak vannak olyan sűrű részei, amik rövidek, mégis átláthatatlanok. Nekem ilyen volt a szerződésszegés, egy katyvasz, egész addig míg nem írtam le "érthetően". A szabályok között vannak olyan összefüggések, amiket a szöveg maga nem tud érzékeltetni, egy jegyzet a maga szabadosságával viszont igen. Ráadásul jó agyjáték.

Van még persze az is, hogy összeülsz valakivel, ilyet nem csináltam de biztos jó lehet. Csak gondolom ott jó ha egymásra vagytok hangolódva.

De ez a diktafonos dolog tényleg jó!

2021. szept. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Én összesen 6 hetet szántam a polgárra. Felosztottam öt egyenlő részre a tananyagot, meg utolsó héten átismételtem az egészet. Minden hétre volt egy adott tananyagi rész, pl. kötelmi jog. A kötelmi jogot az aktuális héten 6-7 alkalommal elolvastam, végig. Következő héten jött a társasági jog, azt is minden nap egyszer végig elolvastam, így egy hét alatt 6-7 alkalommal olvastam el. Ez napi 6-7 óra tanulást igényel. Sokan jegyzetből, tételekre bontva tanulnak, sajnos ez azért van, mert a hallgatók 95%-a ötödév végére sem tanul meg jogszabályt olvasni, így magolni kénytelenek. Egyébként nem kell izgulni a zv miatt, elég túl lenni valahogy rajta. Egyik munkáltatót sem fogja érdekelni, hogy mennyire tudod vagy mennyire nem a tananyagot, meg a jogszabály szövegét. Mindenhol a legelejétől kezdve megtanítják a rutinfeladatok elvégzését. Ügyvédi irodákban a feladatok 80%-a rutinmunka, ismétlődik elég gyakran. Én egy nagyobb nemzetközi irodában dolgozom, az első három hónap alatt kb. átláttam, hogy mik lesznek a feladataim, egy év alatt pedig teljesen beletanultam. Egy szűk jogterülettel foglalkozom, így akkor is beletanítottak volna a munka során, ha nem summa cum laude végzek. Egyébként csak a nyelvtudás, különösen az angol számít a felvételinél, ezen felül a személyes szimpátia, és semmi más.
2021. szept. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!