Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Idén emeltezek biológiából,...

Idén emeltezek biológiából, viszont eléggé esélyes, hogy megbukok, azon gondolkodtam, hogy nem megyek be szóbelire, mert felesleges. úgy sem tudnék olyan eredményt elérni amit akarok. Kérdés a leírásban?

Figyelt kérdés
tudom, tanulni kellett volna, de ezen már nem lehet változtatni. a többiből (középen) nyilván szóbeliznék, de ha esetleg nem megyek be a biosz emelt szóbelimre, olyankor mi történik?

máj. 13. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Ne haragudj, muszáj megkérdeznem - mit veszítesz azzal, ha bemész, és megbuksz? Akkor nem ugyanott tartasz, mint ha nem mennél be? Tudom, hogy nem ez a kérdésed lényege, de sosem tudhatod, épp milyen tételt kapsz - én teljesen azt hittem, meg fogok bukni az emelt írásbelimen, mégis magas pontszámmal mentem át. Inkább próbáld meg, hátha segítenek összekaparni egy kettest
máj. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Ha megbuksz akkor nem kapsz érettségi bizonyítványt.
máj. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Ha nem mész be instant bukó, ha bemész még mindig megvan az esélye hogy átmész. Sosem lehet tudni. Értelmetlen nem el menni, magaddal szúrsz ki egyedül
máj. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%

Azért szerintem ezt tényleg érdemes átgondolni, mert igenis van vesztenivaló. Egyrészt ha a biosz az ötödik tárgyad és mégis sikerül valahogy egy kettest összekaparni, akkor ez a rossz eredmény fog bekerülni a bizonyítványodba és felvételinél az érettségi átlagba örökre ez fog számítani, ami nagyon le tudja húzni a tanulmányi pontokat. Másrészt tudtommal ha most nem mész el szóbelire, akkor ősszel a javító vizsgáért nem kell fizetni, mert ez bukásnak minősül, míg ha összeszedsz egy kettest, akkor legközelebb már csak ismétlő vizsgát tehetsz, ami pedig fizetős és emelt lévén nem túl olcsó mulatság.

Nyilván a hátránya is megvan ha ezt az utat választod. Ahogy már korábban is írták, nem lesz érettségi bizonyítványod amíg a javítót sikeresen le nem teszed, így ugye a felvételi biztosan ugrik és munkát is nehezebb találni érettségi nélkül. De csak te tudod, hogy számodra melyik opció az előnyösebb. Ha nem magas ponthatárú szakra szeretnél menni, ahova egy kettessel is elég pontod lenne, akkor szerintem érdemes bepróbálkozni a szóbelivel, hátha összejön. Ha viszont idén már mindenképp esélytelennek látod a felvételit, mert tényleg rosszul sikerült az írásbeli, akkor én a helyedben valószínűleg nem mennék szóbelizni.

máj. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
28%

"felvételinél az érettségi átlagba örökre ez fog számítani"


Én úgy tudom, ez ma már nem így van. Ha újból érettségizik, azt fogják számba venni. Ismétlő érettségi vizsgának hívják és tanusítványt kapsz róla.

máj. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%

De azzal már csak duplázni lehet

Az átlag marad örökre, igaza volt annak aki ezt írta

máj. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
#5: Rosszul tudod, olvasd el a felvételi tájékoztatót.
máj. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!