Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lesz ebből baj az egyetemen?

Lesz ebből baj az egyetemen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A következő lenne a kérdésem (elsőéves vagyok): Ha nem veszem fel az összes mintaterves tárgyat (azokat felvettem, amelyekre más tárgyak épülnek), akkor ugye nincs olyan, hogy nem ismerik el a félévemet, vagy nem engednek vizsgázni? Ez mitől függ, vagy egyáltalán van ilyen? Ez azért is lenne fontos, mert egy kicsit bizonytalan vagyok, hogy tetszeni fog-e a szak, amire járok.

2021. szept. 13. 14:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mintatantervbe első félévbe nem piszkálnék bele.

Az utolsó mondatodat nem értem, vagyis nem látom az összefüggést... mert mi van, ha felveszed mindet, de nem teszik a szak?

2021. szept. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam, hogy azok a tárgyak, amelyekből nem következik egy másik (tehát nincs szükség rájuk egy másik tárgy felvételéhez a későbbiekben), nem annyira fontosak a szak szempontjából, és a ,,fontos" tárgyak alapján el tudom majd dönteni, hogy szeretném-e folytatni ezt a szakot.


Egyébként van olyan, hogy meg vannak határozva a vizsgára bocsátás és a félév befejezésének feltételei? Vagy a tanulmányi osztályon érdeklődjek?

2021. szept. 13. 14:22
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Magadat szívatod ezzel, mert ha nem tetszik a szak, akkor több kredit után is kiiratkozhatsz, de ha tetszik, akkor később tele lehet ütközésekkel az órarended a plusz tárgyak miatt, vagy az akkori nagy terhelést nem fogod bírni és emiatt csúszol.
2021. szept. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Fel tudok venni minden tárgyat, de akkor nem kell aggódnom amiatt, hogy engednek-e vizsgázni, vagy elfogadják-e a félévet? Mert igazából eredetileg is ez volt, amiben nem voltam biztos.
2021. szept. 13. 14:37
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogy engednek-e vizsgázni nem attól függ, hogy felveszed-e, hanem hogy a vizsgára bocsátás feltételeit (jellemzően: aláírás) teljesíted-e. ez lehet akármilyen számonkérés, ZH-k, vagy beadandók, esetleg van akinél a jelenlét/hiányzás dominál...
2021. szept. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A mintatanterv azért van, hogy egy ajánlást adjon neked a tárgyak felvételének idejéről, nyilván érdemes 1. félévesként az 1. féléves tárgyakat felvenni. A tanárok nem fogják tudni, hogy te milyen tárgyakat vettél fel az övéken kívül, így nem is támaszthatják ezt a vizsgázás előfeltételének.
2021. szept. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2021. szept. 13. 15:00
 8/9 anonim ***** válasza:
81%
Vegyél fel mindent. Nincs veszítenivalód. Ha szerencséd van kb. egy mosolygásra is átengednek.
2021. szept. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ezt hogy kell érteni?
2021. szept. 13. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!