Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Levelező egyetemi képzésen...

Levelező egyetemi képzésen hogy telik egy oktatási nap?

Figyelt kérdés

Első levelező képzésemen veszek részt és mint a legtöbb helyen, itt is csak péntek-szombaton kell bejárni, de nem is minden héten. Ezen kívül vannak még olyan alkalmak, amikor csak online tartanak órát.


Arra lennék kíváncsi, hogy egy ilyen egyetemi nap hogy néz ki pontosan. Az órák fél-egynaposak az órarendem szerint, de kétlem, hogy egyhuzamban ennyit bárki is kibírna. Tartanak közben hosszabb-rövidebb szüneteket (esetleg ebédszünetet)? Vagy az óra nem is tart ilyen sokáig?

Ha két órám van egy ilyen napon, akkor is csak ilyen 15 perc szünet van az órarend szerint a kettő között.



2021. szept. 14. 20:14
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
A tanórák 45 percig tartanak hivatalosan (minden oktatási helyen). Ha az egybefüggő órák alatt nem tartanak szünetet, akkor értelemszerűen annyival hamarabb lesz vége az órának és ez az extra idő hozzáadódik a tanórák közti szünethez.
2021. szept. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Hát, az előadó egyetemen már figyeli a hallgatókat, és ha már nagyon lankad a figyelmük, akkor tart szünetet. Én azt hiszem. Meg pl még olyat ismerek , hogy csak szombati képzés (Szerintem ez a jobb), és akkor volt egyetlen olyan nap az egész képzésben , amikor 8.00-tól 19.45-ig bent kellett lenni, és ezek nem össze-vissza felvett órák, hanem egy konkrét évfolyamnak az órarendjében így volt. De amúgy szóval szerintem ez a jobb, ha csak szombati. Meg amúgy egyébként talán nemolyannyira kötött, én azt hiszem, hogy több tanár is szokta mondani, hogy ha valakinek ki kell mennie, akkor menjen. Meg még hogy előre egyeztet a diákokkal, hogy "Hát, én arra gondoltam,hogy tartanám 10.15-ig , és akkor utána tartanánk szünetet. Ez így jó mindenkinek?" Vagy pl,hogy "én ugy gondoltam,hogy 1,5 óránként tartanánk szünetet, ha ez így megfelel". Tehát szal itt már jobban bele vannak vonva a diákok igényei.
2021. szept. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
*Ja akkor lehet,hogy valamit rosszul írtam; de azért remélem, hogy jó a válaszom.
2021. szept. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

*Ja meg még tehát ebédszünet is igény szerint van; akkor meg van beszélve, hogy "itt találkozunk fél óra múlva, vagy 20 perc múlva, vagy mittomén, szal lehet ebben alkudozni is


De tehát remélem, hogy jól írtam.

Ja meg még szal ha már nagyon a "végét járja" a társaság; akkor még szünet jön.


Szal remélem, ezt is jól írtam.

2021. szept. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

*Ja meg még pl van olyan, ahol asszem mondták is, hogy nem veszik túl szigorúan, hogy ilyen péntek-szombati , mert tudják, hogy van, aki dolgozik mellette; de azért ne legyen az , hogy valaki egyáltalán egyetlenegy órára se megy be. Pl kimenni külföldre dolgozni, és nem ott lenni egyáltalán az órákon, de semelyiken se, azt pl nem ajánlatos, mert lehet, hogy akkor nem fogadják el tőle szívesen a feladatait, amiket megcsinált. (nem rólam van szó, de hallottam egy ilyen sztorit. Mert azért kábé tényleg úgy nézett ki,mintha "tojt volna" az egész iskolára.)

Ja meg még pl hogy asszem, hogy ahol meg csak szombati nap van; akkor ott az órák 70%-án kell alapvetően bent lenni; 50%-nál még a tanárnak van döntési lehetősége,hogy enged-e vizsgázni. Kevesebb az már nem ajánlatos. De szal ez is ilyen házirend-függő lehet; szóval szerintem ez is iskolánként lehet változó. Ja meg még szal pl hallottam már olyat,hogy egy tanár korábban kiengedte az embereket ebédszünetre; mert tudta, hogy tolongás szokott lenni a kajáldában; más szakokról is mennek; és akkor mindenki elkezd ott sorban állni;és akkor sohasem érnek végére az ebéddel.

2021. szept. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk tanárfüggő. Van, aki 45 percenként szünetet tart, más 8-12 között csak egyszer tart szünetet, de az akkor hosszabb. Olyan is volt, hogy valaki közel öt órán keresztül nyomta, mert nagyon belelendült, és olyan érdekesen tartotta az előadást, hogy igazából senki nem akart szünetet tartani.


Mosdóba amúgy bármikor ki lehet menni, inni is lehet, sőt, legtöbbször enni is. Ha hívnak a munkahelyedről, kimész telefonálni. Ha nem érsz vissza időben a szünetről, az se érdekel senkit, a te dolgod, csak ne zavard az előadást.


Sokkal lazább, mint egy középiskola, én nagyon szeretem. Gimiben magántanuló voltam, már akkor is tömbösítve tanultam, nekem sokkal jobban bejön.

2021. szept. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Tanárfüggő a dolog, de tényleg nagyon laza az egész.
2021. szept. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.


Azt nem írtam, hogy már elvégeztem egy egyetemi képzést nappali szakon, de ha jól értem, akkor a levelező az még annál is lazább.

2021. szept. 15. 12:32
 9/9 anonim ***** válasza:
81%
Nekem múlthét pénteken volt az első levelezős órám. A tanár 90 percenként tartott egy 15 perces szünetet. De ez még csak egy délutáni etap volt. Jövőhét szombaton lesz az első egész napos, az ebédszünet megoldása még bennem is kérdéses. Nálunk nappalin (másik egyetem) az órarend része volt egy 45 perces ebédszünet.
2021. szept. 16. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!