Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon buta vagyok fizikából,...

Nagyon buta vagyok fizikából, de szeretném megtanulni az elektromosság témakört (elektromos áram, különböző elektromos berendezések működése)?

Figyelt kérdés

Előre szólok, hogy ez hosszú lesz, bocsi, csak mérges és csalódott vagyok a magyar oktatás miatt.


Szóval még általánosban (7.-8. osztályban) volt heti 2 fizikánk. Tudom, nem lehet a tanárra ráfogni, hogy nem értesz/tudsz egy tananyagot, de én 50%-ban őt hibáztatom, a másik 50%-ban pár osztálytársamat. Volt pár nagyszájú, aki menőnek tartotta, ha szájal a tanárral, ezért mindkét évben az összes óra arról szólt, hogy a tanár és a diák kiabált egymással. A tanárt azért tartom hibásnak, mert nem tudta fegyelmezni a gyerekeket és emiatt nem tudott és bosszúból nem is akart minket tanítani (ha minden órán feleltette volna az a pár embert, akkor hamar bukásra álltak volna és talán befogták volna). Nembaj, általánosban valahogy átmentem hármassal fizikából, de nem hazudok 0 volt az a tudás amit ott szereztem. (Egyébként ahogy végeztünk, a tanár felmondott az iskolában a mi osztályunk miatt, nem bírta ideggel.)


Jött a közép, volt is egy okés tanárunk de nem akarta előlről kezdeni az általános iskolás anyagot, ezért csak ültem és lósz@rt nem értettem. 9. osztályban 2 hónapot voltunk vele, amikor bejelentették, hogy hosszútávú, komoly megbetegedés miatt elment az iskolából. Az iskola fizika tanár nélkül maradt, minden fizika helyett tesink volt.


Idén 10-ben már nincs is fizikánk, szóval esélyem sincs ezt megtanulni.


Az ilyen alap fizikai dolgokat tudok, ezeket apukámnak, yt videóknak és Wéber Gábornak (F1 szakkommentátor) köszönhetem. Ez egy elég szűk témakör, inkább az autókkal kapcsolatos fizikát értem.

Na mindegy, ez nem az önsajnáltatásról szól, csak elmnodtam, hogy miért nem tudok semmit belőle.


Butának érzem magamat, hogy nem tudom a fizikát (leginkább az elektromosság, áram, elektromos berendezések működésének hiányát sajnálom). Ezeket a dolgokat honnan tudnám itthonról, egyedül megtanulni? Szeretném pl. a villanyszerelést elméletben megtanulni (NEM akarok villanyt szerelni, csak érdekesnek tartom a témát), vagy pl. hogyan és miért úgy működik a hegesztő stb. Először is az alapoktól kéne kezdenem, mert már azokkal is gondom van.


Honnan lehet az ilyeneket utólag megtanulni?



2021. szept. 17. 15:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Én szereznék a helyedben egy jó fizika tankönyvet és abból tanulnék első körben. A Mozaik egy jó tankönyvkiadó, bár a konkrét könyvet nem ismerem, én ezzel kezdeném: [link] (Talán könyvtárban vagy antikváriumban is megtalálod olcsóbban.)


Plusz ezeket a videókat ajánlom, van elektromosságtan is néha: https://www.youtube.com/user/szertar

2021. szept. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vaterán vagy egy váriumban, ami esetleg antik is, keresd meg a Vígh-Gárdonyi: Villamosságtan című Ipari Szakkönyvtáras művet.
2021. szept. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nekem is az elektromossággal voltak bajaim fizikában és kémiában is. nekem egyetemen is be kellett számolnom mindkettőből, és fizikából pont elektromosságot húztam vizsgán. csak azért mentem át mert 2 tételből jött össze a vizsgajegy és a másikat tudtam.
2021. szept. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
72%

A courserán is vannak kurzusok, ha jó vagy angolból. Én volt hogy az ilyen angol videókból jobban megértettem mint a magyar tanórákból a dolgokat, lehet csak azért mert a sajá tempómban tudtam haladni.

Első keresésre ezt találtam, nem tűnik rossznak, és ingyenes: [link]

2021. szept. 21. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!