Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lesz még online oktatás ebben...

Lesz még online oktatás ebben a félévben szerintetek(januárig?) Avagy online oktatás megközelítése, más szemszögből.

Figyelt kérdés
Betegség miatt nem oltathatok, pedig szerettem volna. (Vérképzési zavaraim vannak,és nem kaphatok oltást). Viszont így sokat szorongok, hogy mikor kapom el, és gyerekek között vagyok sokat, így jobban örülnék az online oktatásnak.
2021. szept. 17. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezt az a baj, hogy senki nem tudja. Sokan azt mondják, hogy nem lesz online, hisz minek, ha az ország java része be van oltva. Viszont vannak emberek, mint például én is, akik várják, hogy hátha online oktatás lesz. Az a baj, hogy már ennek a covidnak is annyi mutánsa van, hogy nem biztos, hogy az oltás megvéd, vagyis hát kétlem, de lehet tévedek, nem vagyok ebben jártas. Most, ahogy be köszöntött az ősz, egyre több beteg van, a számok nőnek, hétfőtől pedig az iskolákban és a kollégiumokban kötelező lesz a maszk viselés az ország nagy részében.

Azt látom mindenhol, hogy a 4. Hullám itt van a nyakunkon. A tanárok sem tudnak biztosat, de csinálják a csoportokat egyes platformokon, töltenek fel tartalmakat, tehát készülnek arra is, hogy esetleg át állunk újra online-ra. (legalább is az én iskolámban ez így megy) Hiába kérdezzük a tanárokat, van aki nagyon ellene van az online dolognak, van aki semmit sem tud, csak találgatni, de van olyan tanár is, aki szerint valószínűleg online lesz legkésőbb október végétől. Olyat is hallottam, hogy október közepétől zárnak a sulik legalább 4 hónapig, de most ezt is találgathatjuk ki, hogy igaz-e vagy sem. Egyik ismerősöm mesélte, hogy az unoka húga most kezdett óvodába járni, és azt már be is zárták a korona miatt.

2021. szept. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazad van kérdező, és persze,ezt senki sem tudja, csak véleményekre/látomásokra voltam kíváncsi, esélylatolgatásokra. :) Köszönöm Neked nagyon a véleményezést, és hogy részletesen kifejtetted a véleményed. Jól szemléltetted a helyzetet...
2021. szept. 18. 12:39
 3/6 anonim ***** válasza:

Az egyetemek bezárása nem az első lépés lesz.


Előtte jön a maszk viselés, távolságtartás, hibrid oktatást stb... és majd csak utána a bezárás.


Egyelőre bármilyen távolságtartás és maszk viselés nélkül lehet órákat eltölteni egy 500 fős előadóban, ami tele van úgy hogy sokan köhögnek és orrot fújnak.


Ha lenne online oktatásra áttérés annak látnánk az előszelét szerintem legalább 1 hónappal előtte, de akár hamarabb is.

2021. szept. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Ha lenne online oktatásra áttérés annak látnánk az előszelét szerintem legalább 1 hónappal előtte, de akár hamarabb is."

Ez nem feltétlenül igaz. Amikor először állt át az oktatás online-ra, azt sem láttuk előre, maximum egy héttel előbb ment a szóbeszéd, hogy be fogják zárni a sulikat. Tavalyi tanévben, kb november közepéig volt jelenléti oktatás, mindenki úgy indult neki a tanévnek, hogy most jelenlétiben megy le majd az egész. Aztán mégis egyik pillanatról a másikra tudtuk meg, hogy zár a suli. Emlékszem, hogy semmit nem tudtunk, azt sem, hogy lesz ezzel kapcsolatban bejelentés, aztán egy hétfői napon tudtuk meg, hogy szerdától online, kedd délután ment is mindenki, pakolt haza a kollégiumból.

2021. szept. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezért nem tudunk semmit biztosra, mert a kormány képes egyik pillanatról a másikra megváltoztatni mindent. Mennek a hírek, hogy nem lesz online, de tavaly is ugyanez volt és tessék. Összesen 2 és fél hónapot jártunk a suliba.
2021. szept. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek a többi kommentelővel. Sajnálom, hogy nem tudsz oltatni.

Én be vagyok oltva, de azt hiszem mégis elkaptam a deltát, minden tünetem meg volt, nem tudtam tesztet csinálni, de önkéntes karanténba voltam és 4 napig alig bírtam az ágyból kikelni..

Remélem, átállunk online. Teljes mértékben önző okokból: sokkal több időm volt, nem kellett 2 órát utazgatnom minden nap, a saját tempómban tanulhattam, sőt, nekem így sokkal jobban és könnyebben ment a tanulás. Este 7ig mindig befejeztem, most meg késő órákig fent kell maradnom, hogy befejezzek minden (harmadéves egyetemista vagyok, szóval nagy a tanulási teher)

2021. szept. 20. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!