Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi van, ha nem teljesítek egy...

Mi van, ha nem teljesítek egy 0 kredites szabvált?

Figyelt kérdés
Tetszik és szívesen felvenném (sport), viszont nem tudnék részt venni minden alkalmon és túllépném a megengedett hiányzások számát. Szabadon választott tárgy, nulla kreditért. Ha felvenném és megbuknék belőle, annak lenne bármi negatívuma?
2021. szept. 17. 21:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Miért nem sportolsz kurzuson kívül?
2021. szept. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az egyetemi tesis kurzusok mind ingyenesek vagy legalább kedvezményesebbek, többféle mozgásforma közül lehet választani és ezek mind csoportos edzések, vagyis hasonszőrű egyetemisták sportolnak együtt. Nekem főleg az utóbbi fontos, mert egyébként nincsen kivel sportolnom és egyedül nem visz rá a lélek, csoportos órák terén pedig azért elég szűkösek a lehetőségek felnőttként, amatőr szinten.
2021. szept. 17. 22:18
 3/11 A kérdező kommentje:
Tehát, hogy példát is írjak pl. valami edzőtermi edzésre vagy úszni el tudnék menni egyedül is egyetemen kívül, viszont mondjuk röplabdázni, túrázni, teniszezni, kickboxolni nem lenne lehetőségem.
2021. szept. 17. 22:22
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
Viszont csak x félév ingyenes tesiből. Nem tudom más egyetemeken hogy van, de nálunk 2 félév ingyenes, ezen felül fizetős, és általában kötelező teljesíteni tesit a diplomához
2021. szept. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az én szakomon egyáltalán nem kötelező és akárhányszor fel lehet venni (mármint direkt többször meg van hirdetve mindegyik, hogy többször is tudjon jelentkezni az ember), csak azért kell fizetni ami eleve fizetős.
2021. szept. 17. 22:25
 6/11 A kérdező kommentje:
Valaki esetleg tud válaszolni magára a kérdésre is?
2021. szept. 17. 23:40
 7/11 anonim ***** válasza:
96%

2. éves vagyok, szóval nem vagyok nagyon jártas az egyetemi dolgokban plusz egyetemenként más lehet a szabály erre, de


Ha csak egy szabvál és egyáltalán nem kötelező (ami fura lenne, mert 2 félév tesi általában minden egyetemen kötelező) akkor nincs baj. Felveszed és max kapsz aláírás megtagadást és mivel 0 kredites, ezért semmilyen átlagodban nem számítana bele (szerintem, vagyis nálunk nem)

2021. szept. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Tehát akkor semmi nyoma nincsen, nem jár semmilyen negatív következménnyel.
2021. szept. 18. 13:49
 9/11 anonim ***** válasza:

7-es vagyok. Hát egyetemen ez már más. Ha nem sikerül egy tárgy, akkor nem, nem jár negatív következménnyel. Nem vagy köteles következő félévben/évben újra felvenni, amíg nem teljesíted a tárgyat.


Ám akkor lehet negatív következmény, ha:

1 tanterv szerint kötelező tárgy, szóval a diplomádhoz teljesíteni kell valamikor.

2 kreditindexedet ronthatja, mert az valami olyasmi, hogy az összes felvett kreditettel számolják a félévben.

De miven akkor ha neked ez nem is kötelező és 0 kredites, ezért nem hiszem, hogy akármilyen következmény lenne ebből.


Ezt a BGE-es szabályokkal írom és ez a legtöbb egyetemen is ilyen, de azért kérdezd meg a HSZO-tól az a biztos információ.


Amúgy megkérdezhetem ez melyik egyetem? Fura, hogy még fel lehet venni nálatok tárgyakat.

2021. szept. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
PTE BTK, itt picivel több mint két hét a tárgyfelvételi időszak, illetve a leadási határidő is most ér majd véget, azt hiszem pontosan ma. Ezért is kérdeztem, mert ha semmiféle negatív következménnyel nem járna az esetleges bukás, akkor nem adom le a tárgyat.
2021. szept. 19. 16:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!