Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hány kreditet kell teljesítene...

Hány kreditet kell teljesítenem, hogy ne bocsássanak el?

Figyelt kérdés

Első éves hallgató vagyok az egyetemen, önköltségesen. Az első félévben minden tárgyat sikerült teljesítenem, egy kivételével, így nem volt meg a 30 kreditem sajnos csak 27. Második félévre szintén felvettem azt a tantárgyat, amit nem sikerült teljesítenem így lett volna a második félévre 31 kredit. Félreértés miatt, azt hittem az újból felvett tantárgynál is vizsgaidőszakban lesz a vizsga. Kiderült hogy lecsúsztam róla. Így megint csak 27 kreditem lesz.

E félév elején kaptam üzenetet miszerint: Tájékoztatom, hogy Ön az első aktív félévében 30 kreditnél kevesebbet teljesített. A PPKE Tanulmányi és Vizsgaszabályzatának 26. § (5) bekezdés a) pontja értelmében, ha Ön nem teljesít legalább 30 kreditet a második aktív félévének végéig, akkor az adott szakon nem folytathatja tanulmányait, és amennyiben az Egyetem más szakán nem jogosult tanulmányokat folytatni, úgy ezzel egyidejűleg hallgatói jogviszonya is megszüntetésre kerül.Felhívom figyelmét, hogy a teljesítendő 30 kreditbe az elismert tárgyak kreditpontjai nem számítanak bele, kivéve az adott félévben vendéghallgatói jogviszony vagy nemzetközi ösztöndíjprogram (pl. Erasmus, CEEPUS) keretében teljesített és ugyanazon tanulmányi félévre elismert krediteket.

A kérdésem az, hogy a két félév alatt együttesen kell meglennie a 30 kreditnek vagy 30 kreditet kellett volna szereznem a 2. féléveben is?



2021. máj. 19. 20:23
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
A szabályzat szerint két félév alatt kell 30 kreditnek meglenni/teljesített/
2021. máj. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!