Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvettem Diákhitel2-t. Nem a...

Felvettem Diákhitel2-t. Nem a Neptun gyűjtőszámlán kellene lennie?

Figyelt kérdés

200 ezret vettem fel képzési költségre, a Diákhitel weblapján. De a pénz a bankszámlámon van és nem 200 hanem 300 ezer.

Miért???



2021. szept. 17. 22:21
 1/6 A kérdező kommentje:
A Neptun gyüjtőszámlámon 0 Ft van.
2021. szept. 17. 22:23
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy jót vettél fel?

Mert nekem a DH2 soha nem jött a 6 év alatt a sima számlámra, hanem mindig az egyetemére ment.

2021. szept. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyetemére? Mármint a Neptun gyüjtőszámlára?
2021. szept. 17. 22:32
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem gyűjtőre, hanem a normál egyetemire, amire nekem nincs rálátásom. Ez egy külön számla, amire mindenkinek a DH központ küldi egyedi azonosítóval a pénzt, előzetes egyeztetés után. Azaz én ezt a számlát nem látom a neptunon sem.

Akkor kellene a.neptunos számla, ha nem hitelből fizetnéd.

2021. szept. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Rákérdezek a Tanulmányi Osztálynál.
2021. szept. 18. 01:48
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha belépsz a DH felületére, akkor ott megnézheted, hogy megtörtént-e az átutalás, amiről egyébként még email-t is küldenek. Ha megvolt az utalás, akkor a DH felületén láthatod a számlaszámot, amire történt az utalás.

Én is mindig csak ennyit láttam, illetve ha belépsz a neptunra, akkor a pénzügyeknél is nézheted, hogy megtörtént-e az átutalás a DH részéről, mert ekkor változik a státusza a pénzügyi követelésnek.



Egyébként érdemes nézni, mert nekem/velem voltak problémák, ugyanis az egyetem a központi számláján, amire az utalás történt a DH részéről, ott nem jegyezték a pénz mellé a nevemet/kódomat. Szóval voltak izgalmas napjaim, amikor küldték a fizetési felszólítást (először email, majd posta, de ez egy hosszú folyamat, ne aggódj), én meg elküldtem nekik a DH felületéről a teljesítést képmetszéssel, ők pedig csak pislogtak, hogy nem találják. Ezt pedig 4 féléven keresztül képesek voltak eljátszani újra, meg újra. Én meg mindig az eredeti-első email levél "folyamból" írtam nekik, hogy lássák, ismét ugyanaz van. De nem hatotta meg őket. :)

2021. szept. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!