Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik képzést érdemes választ...

Melyik képzést érdemes választani az alábbi kettő közül?

Figyelt kérdés

Nézegettem most két képzést, mert szeretnék az informatika világába jobban belefolyni (akár később egyetemi szinten is), és segítséget szeretnék kérni , hogy a két képzés közül melyikkel egyszerűbb boldogulni a munka világában?


-Junior rendszerüzemeltető

-Junior szoftvertesztelő



2021. szept. 19. 15:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Eleinte mindkettő dögunalmas lesz, arra készülj. Én mindkettőben dolgoztam alap szinten az egyetem mellett, a tesztelésben tovább jutottam, az akkor kezdett izgalmas lenni, mikor már automatizáltam. De előtte baromi szar volt manuális tesztelni meg teszteseteket írni. Nagyon szellemi robotmunka. Üzemeltezésen is dolgoztam, főleg ügyeleten, a nap nagy részében vagy rohadtunk céltalnul vagy idióta ticketeket kezeltünk amiket egy vagon türelmetlen és hülye ember adott fel és nem is értettük a többségét. És volt néhány eset, mikor minden elszaródott és telefonálgatni kellett az ilyen meg olyan egyéb kollégáknak.


Mindkettőnek megvan a szépsége, ha kigyúrod magad belőle egy olyan szintre, ahol már te raksz össze dolgokat.


De addig pokol.


Én később fejlesztésselkezdtem foglalkozni, az egy kicsit hamarabb vált számomra érdekessé, több volt benne a kihívás és az olyan feladat, ami nem azért nehéz, mert unalmas szar vagy adminisztratív okai vannak.

2021. szept. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod, és szerinted a kettő közül melyiket érdemesebb választanom ?
2021. szept. 19. 21:38
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik tetszik. Ha jobban vonz a programozás és szeretnél teljesen otthonról dolgozni, akkor inkább a tesztelés. Üzemeltetőként kevés remote munkát találsz.
2021. szept. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!