Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar egyetemeken mennyire...

Magyar egyetemeken mennyire nehéz a pénzügy és számvitel szak? A leírtak alapján van-e esélyem bekerülni és elvégezni ezt a képzést?

Figyelt kérdés

Elsősorban azoknak a véleményére vagyok kíváncsi, akik ezen a szakon végeztek vagy most ilyen képzésre járnak.


Melyik területei kellenek legjobban a mateknak? Csak emelt szintű matek érettségivel lehet bekerülni? Egy ezen a szakon végzettnek többet kell tudnia matekból, mint például egy építészmérnöknek, egy járműmérnöknek vagy egy mérnökinformatikusnak?


Az ország egyik legjobb gimnáziumának tanulója vagyok. Hamarosan fakultációs tárgyakat kell választanom. Földrajzból fogok előrehozott középszintű érettségit tenni. A matekot és a történelmet szeretném felvenni fakultációs tárgyaknak. Nem vagyok matekzseni, de a négyes szintet mindig elérem. Nagyon sokat kell foglalkoznom vele, hogy megértsem. A tanárom azt szokta mondani, hogy nem vagyok elég jó.


Hamarosan lesz angol felsőfokú nyelvvizsgám, német középfokú nyelvvizsgám, ECDL bizonyítványom.


Jelenleg ez az egy egyetemi képzés van, amit esélyesnek látok továbbtanulásra, mert olyan képzést hiába végzek el, ami könnyebb, de szinte semmit nem ér később.


Gondolkoztam azon is, hogy nem megyek egyetemre, hanem gimnázium után szakmát tanulok, de egy diplomát csak kéne szerezni. A szüleim is azt mondták, hogy egy diplomát legalább szerezzek.


Én magabiztosan szoktam haladni a céljaim felé és általában el is érem, amit eltervezek, de amikor azt mondják, hogy: "Nagyon nehéz lesz." "Húzós lesz." "Nem vagy elég jó" - gyakran elbizonytalanodom.



2021. szept. 23. 17:01
 1/3 A kérdező kommentje:
A felvi.hu-n már többször megnéztem a szakleírást, de a többi részlet is érdekel, amiket leírtam.
2021. szept. 23. 17:05
 2/3 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem minden esélyed megvan a bekerülésre és az elvégzésre. Nem mérnöki szintű a matematika, kb az emelt szintű érettségi anyaga kell (de közép érettségivel is be lehet kerülni).
2021. szept. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

"Melyik területei kellenek legjobban a mateknak? Csak emelt szintű matek érettségivel lehet bekerülni?"


Keress egy tantervet és győződj meg róla magad is: analízis, valószínűségszámítás, operációkutatás, statisztika. Egyáltalán nem komoly, nem kíván emelt szintű matek tudást.


"Egy ezen a szakon végzettnek többet kell tudnia matekból, mint például egy építészmérnöknek, egy járműmérnöknek vagy egy mérnökinformatikusnak?"


Semmiképp. Egy mérnök vagy egy informatikus sokkal több és komolyabb matekot tanul, szigorúbb számonkéréssel.


"Nem vagyok matekzseni, de a négyes szintet mindig elérem. Nagyon sokat kell foglalkoznom vele, hogy megértsem. A tanárom azt szokta mondani, hogy nem vagyok elég jó."


Minden esélyed megvan az üzleti közgáz szakok követelményeinek problémamentes teljesítésére.


"Gondolkoztam azon is, hogy nem megyek egyetemre, hanem gimnázium után szakmát tanulok, de egy diplomát csak kéne szerezni. A szüleim is azt mondták, hogy egy diplomát legalább szerezzek."


Igazuk is van, a pénzügy és számvitel szak ráadásul nem haszontalan diplomát ad, valóban számíthatsz rá, hogy megtérül az elvégzésére fordított energia.


"Én magabiztosan szoktam haladni a céljaim felé és általában el is érem, amit eltervezek, de amikor azt mondják, hogy: "Nagyon nehéz lesz." "Húzós lesz." "Nem vagy elég jó" - gyakran elbizonytalanodom."


Ezekre nyugodtan szarjál magasról.

2021. szept. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!