Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A pedagógusok miért menekülnek...

A pedagógusok miért menekülnek el olyan sokan a pályáról?

Figyelt kérdés
2021. szept. 25. 14:59
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
50%

Lehet lepontozni!


Mert SOKAN, úgy ugranak bele, hogy majd nem kell melózni, sok szabadnap, semmi felelősség.


Aztán első órán ott a sok kis idióta, büdös, ork csemete, meg hasonlók.

2021. szept. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
62%
Mert egyetem utan elvarnak hogy 300-400 ezer fizetest kapjanak holott tanarkent ennyit soha nem keresnek meg, 30 ev regiseggel sem
2021. szept. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj bele 6 évet tanulsz havi 130 ezerért és még lehet sokat mondtam. Én tanárnak tanulok, óraadóként egész jó pénzt lehet kapni, már így diploma mellett (nem állami iskolában), de a hosszútávú célom inkább magánba tanítani pl: nyelvet. Ott már 3-6 ezerért 1 órát attól függ mennyire vagy jó fizetnek, na az már nem rossz. Sajnos önmagában állami iskolában azért a kevés fizetésért biztosan nem éri meg. Sajnos 99%-ban kell másodállást vállalni, főleg ha az ember egyedül él.
2021. szept. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
93%

" sok szabadnap,"

Ugyan annyi szabadnapjuk van mint másoknak ( bár gondolom szabadságot értesz ezalatt). Az csak elterjedt tévedés hogy egy pedagógus az iskolai szünetek alatt ugyanúgy szabadságon van mint a gyerekek.

2021. szept. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
83%
Alacsony a fizetés. A gyerekeket nem lehet fegyelmezni, azt csinálnak, amit akarnak. Akár verhetik is a tanárt. STB.
2021. szept. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
93%
Mert szar a fizetés. Ennyi.
2021. szept. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
81%

1.! Nem úgy ugranak bele. Ezt a dumát már értelmes ember nem löki, csak ilyen primitív és irigy ember, mint te vagy.

Viszont kevés a fizetés, sok a kezelhetetlen gyerek és szülő, nincs tanítási szabadság. Szóval árnyaljuk a képet kicsit!

2021. szept. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
28%

Sokan mennek tanárnak és óvónőnek, mert diploma viszont nem annyira vészes a képzés. Ez az elvándorlás egyik oka. Másik a pénz és a tisztelet hiánya.


Valaki írta, hogy másodállást kell vállalni. A legtöbb embernek másodállás kell vagy túlóra ahhoz, hogy megérje nekik a hónap.

Baromi kevés ember kap 8 óra munkára 400-500 nettót ami már elég egy hónapban. Gyakoribb a 300 netto mondjuk ami annyira elég, hogy elélj belőle, de fejlődni ebből nem fogsz.

2021. szept. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
87%
8. ! Ha neked nem vészes a képzés, akkor az azt jelenti, hogy te nem végezted és fogalmad sincs dolgokról. Bírom az ilyen hozzászólásokat. 6 év alatt lettem középiskolai tanár és pont az ilyen primitív emberek miatt sosem fogok tanítani közoktatásban. Hülye felnőttnek hülye gyereke van ugyanis, akikhez meg nincs kedvem.
2021. szept. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
14%

Pedig vártam azt az érvet, hogy "te nem végezted el a tanárit, úgyhogy nem tudod miről beszélsz", de akkor én is megkérdezhetném, hogy neked van bármi fogalmad a gyógyszerész szakról? Orvosiról? Mérnökiről?

Milyen milyen a bukási ráta összességében?

Nálunk volt nem egy tárgy ahol a tanár kivetítette, hogy "Ja amúgy kb 20-30% megy át az adott tárgyból". Vizsgára meg amikor beugrott a 30 emberből 10 már hüledeztek, hogy milyen sok embert kell levizsgáztatni... Gondolom ott is ugyan így megy, nem?

2021. szept. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!