Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nézik le sokan a pedagóg...

Miért nézik le sokan a pedagógusokat úgy, hogy azt se tudják, mennyi dolguk van, és nincs semmi szabadidejük? Miért bánthatják a jó pedagógusokat a pofátlan emberek? A pedagógus miért nem védheti meg magát az ilyenekkel szemben?

Figyelt kérdés
2010. nov. 22. 12:27
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
63%
Én nem bántok egyet se, de tudom, hogy milyen sok szabadidejük van és tudom, milyen kevés dolguk van. Egy átlag dolgozó emberhez képest. Erről ennyit.
2010. nov. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
83%
Nem nézem le a pedagógusokat. Tudom, hogy nem tanítanak heti 40 órát, igaz cserébe készülniük kell az órákra, dolgozatokat kell javítaniuk, értekezleteken kell jelen lenniük, adminisztratív tevékenység, ügyelet stb. Viszont ott van nekik a teljes tavaszi, a nyári, őszi és téli szünet. Emellett persze siralmasan keresnek.
2010. nov. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
77%

Szia!


Amikor a t. szülők elkezdik szidni a pedagógusokat a munkahelyen, akkor nagyon fel tudom magam húzni. Magam is az vagyok, bár most nem azt a területet "gyakorlom".


Néhány tévhit eloszlatás:

A pedagógus nem heverészik egész órán; akinek van egyfajta vénája dologhoz igen is készül. Bár a munkalapok kiosztogatása nem tűnik nagy feladatnak, de a pedagógusok nagy része átnézi ezeket, hovatovább a lapok ellenőrzése sem 2 percet vesz igénybe.

A kezdő pedagógus bére 100 ezer körül van, ezért idegileg -fizikálisan is egy egyre nehezebb pálya jut neki. A túlórákat, korrepetálásokat nem fizetik, ugyanis be van építve a "kötelességei" közé.

A három hónapos nyáriszünetet se gondoljuk nagy varázslatnak, ugyanis júniusban is van ügyelet, sőt augusztus elején- közepén már be kell menni készülni. (Főleg alsó tagozaton).

Hirtelen ennyi.

2010. nov. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
12:34 - Ez tévhit.
2010. nov. 22. 12:46
 5/30 A kérdező kommentje:
12:38 - Ez részben tévhit.
2010. nov. 22. 12:47
 6/30 anonim ***** válasza:
67%
Sajnos a 12 évnyi tapasztalatot az ember nem tudja csak úgy átirni... Alig egy-két normális tanárral találkoztam ez idő alatt és az egyetem még hátra van...
2010. nov. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
36%
Ezt lazán elintézted ennyivel, hogy tévhit. Nem tévhit, hanem tény. Látom, van szemem.
2010. nov. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
12:44 - Köszönöm! Hozzád lenne egy kérdésem, mivel több ismerősöm is van a szakmában, meg nekem is voltak tanáraim, köztük nem mindenkit kedveltem, de volt, akit meg nagyon, nem lehet, hogy nem fektetnek elég figyelmet és kevés feltételt a pedagógusképzésben? Úgy értem ismerek olyant is, aki csak azért végezte el, hogy legyen egy papírja, de esze ágában se volt a szakmában dolgozni, és ismerek olyant, aki csak azért kapott munkát pedagógusként (még aktív hallgató, papírja még nincs), mert apukája az önkormányzaton dolgozik, de nem tud bánni a gyerekekkel. És ismerek olyant, aki nagyon lelkiismeretes, a normálisabb szülők (akik nem csak megcsinálják a gyereket, hanem foglalkoznak is vele és oda is figyelnek a megfelelő fejlődésére és nevelésére) szeretik, mégis hátrányos helyzetben van, mert van 1-2 nagypofájú politikai elit kapcsolattal rendelkező szülő, akik a gyerekükkel se hajlandók törődni, csak addig, míg megveszik a drága játékokat.
2010. nov. 22. 12:51
 9/30 anonim ***** válasza:
70%
Én közelről látom, hogy milyen egy pedagógus élete, mivel a párom az. Először is: a heti 40 órát ő is ledolgozza, minden nap bent van 7:45-re és a 16-kor indul el haza. Mert a tanóráin kívül, amire készülni szokott, dolgozatokat javít, dolgozatokat állít össze, tanulmányi versenyre készít fel, sportkört tart hetente 2x. Az őszi szünetben egy hétvégét versenyre vitte a gyerekeket, aztán elkíséri sítáborba (ahol nem kizárólag láblógatva nyaralni fog, hanem tanítja a gyerekeket), aztán, a nyári szünet neki, mire minden pályázatot lezártak, végül júl. 20-tól aug. 23-ig tartott, ez ugye, 1 hónap, a tanév elkezdése előtt levizsgáztatta a bukottakat. Szabadságot nem vehet ki akármikor, inkább semmikor. Állandóan új rendeletekhez kell alkalmazkodni, továbbképzésekre kell járni - sokan más területeken utoljára 18 éves korukban ültek iskolapadban, s ők gondolják azt, hogy dirigálhatnak. Attól még, hogy valaki járt iskolába, még ne gondolja, hogy ért is az oktatáshoz. Szóval, semmi lenézni való nincs a munkájukban, irigykedni se lehet rájuk. Köztük is vannak jók és kontárok, mint minden szakmában, hivatásban, csak több a felelősségük...
2010. nov. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
12:50 - Te csak kívülről látod.
2010. nov. 22. 12:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!