Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vannak egyetemen, akik nem...

Vannak egyetemen, akik nem záróvizsgáznak azonnal amint lehetséges, hanem mondjuk egy félévvel később?

Figyelt kérdés
Szóval végeznek a tantárgyakkal 7. félévben, ősszel, aztán nem záróvizsgáznak azonnal akkor télen, hanem majd csak a tavaszi félévben. Rossz, ha valaki direkt ezt csinálja, direkt csúszik egy félévet?
2021. szept. 28. 07:54
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Nem rossz, de miért nem csinálja meg az adott félévben?
2021. szept. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%
Rossz bizony, mert ahol én tanulok ott 300ezer egy félév. Örülök, ha addig kell fizetnem amíg "kötelező", nemhogy még utána is.
2021. szept. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
2. Az államvizsgához már nem kell félévet felhasználni, mert akkor már meg van az abszolutórium!
2021. szept. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha téged nem zavar az, hogy egy félévet csúszol, akkor nincsen benne semmi rossz. Államilag támogatott képzésen semmilyen hátrány nem ér miatta. Nálunk ezt csinálták többen Ersasmus miatt, munka vagy párhuzamos képzés miatt.
2021. szept. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha az utolsó félévben még van kredites tárgyad, és emellé még jönne az államvizsga, és csak az államvizsgát csúsztatod, akkor fennáll a lehetősége, hogy amikor ténylegesen államvizsgázol, már nincs hallgatói jogviszonyod. Vagyis nem kapsz diákigazolványt, nem lesz társadalombitztosításod, vagyis fizetheted havonta a TB-t (kb. 10e), nem leszel jogosult kollégiumra, diákmunkára, és mivel nincs jogviszonyod, még a ZV-ért is fizetned kell. De lehet nálatok másképpen megy, eñek járj utána. Szóval gondold át, hogy megéri -e. Azzal is számolj, hogy lehet nem sikerül a ZV elsőre, így már 1 éves a csúszás.
2021. szept. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem rossz, én is így csináltam. Volt jobb dolgom akkor, mint záróvizsga tételeket tanulni. Dolgoztam, másik szakomon vizsgáztam
2021. szept. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogy működik ez a halasztás?

6os, te benne voltál, leírnád?

2021. szept. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az 5-ös leírta, vannak hátrányai. Ha valami komoly oka van, például olyan helyen dolgozol, hogy akkor nem lesz rá időd, tavasszal igen, vagy éppen családi problémáid vannak, esetleg máshol is tanulsz, és ott kell teljesíteni, akkor oké, de minden más esteben önmagadat szivatod meg vele szerintem.
2021. szept. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

7

Ugye zvre külön kell jelentkezni. Alapvetően úgy van, hogy abszolválsz (amihez teljesíteni kell minden kötelező tárgyat, sokaknál ez a szakdoga leadását is jelenti, nálam is). Ekkor az addig aktív/passzív hallgatói státuszod "abszolvált" - ra áll a félév végén. Ez azt jelenti, hogy innentől nem vehetsz fel tárgyakat és nem is lehetsz tovább az egyetemen ezen a szakon, mert elvégezted.


Utána a Neptunban lesz egy olyan opció, hogy záróvizsga jelentkezés, ami egy egyszerű bepipálóa cucc, olyan, mint mikor aktív félévre jelentkezel be. És csak akkor kell menned, ha ezt bejelölted. Addig abszolvált marad a státuszod még x évig (talán 2-3, nem tudom pontosan) és bármelyik záróvizsga időszakban jelentkezhetsz így a vizsgára ezidő alatt.


Ha megvan a záróvizsga, akkor pedig az abszolvált státusz átvált "diplomát szerzett" - re, tehát oklevelet is kapsz.

2021. szept. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

7es vagyok


Így már nem is tűnik olyan rossznak. Köszönöm a választ!

2021. szept. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!