Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van olyan hivatalos link fent...

Van olyan hivatalos link fent neten, ahol felsorolják mely számológépek használhatóak érettségin?

Figyelt kérdés

Igen ismerem Google-t, nem találtam.

Amiket találtam:

-olyan számológép amibe szöveges adat bevihető nem elfogadott

-ami függvényt vagy grafikont tud ábrázolni szintén nem elfogadott


-olyan információt is találtam, hogy azok sem elfogadottak amik több sorban tudnak kiírni dolgokat, ez ugye nem igaz (ezt az info-t itt Gyakori-n találtam)?



Vagy olyan lista egyszerűen nem létezik, hogy melyek nem és melyek elfogadottak?



Amennyiben nem létezik, van aki innen az alábbi számológépet használta érettségin és elfogadták/akarta volna használni, de nem fogadták el?

Sharp EL-W506T --> [link]


Továbbá van különbség

-az emelt-matek érettségin,

-az alap-matek érettségin,

-az emelt-fizika érettségin és

-az alap fizika érettségin

érvényben levő szabályok közt számológép használattal kapcsolatban?


Válaszokat előre is köszönöm



2021. okt. 2. 10:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen használható, ami nem képes szöveges adatok tárolására és megjelenítésére. A sima négy alapműveletet tudó zsebszámológéptől kezdve a tudományoson át az is használható, ami egyenletet old meg és ábrázol függvényt. Csak annyi a kitétel, hogy szöveget ne tudjon tárolni.
2021. okt. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem konkrét lista nincs, ami leírja a használható típusokat. Kérdezd meg a tanárodat, ő tudni fogja, mi használható. Én is Sharp számológépet használtam érettségin (EL-531TH), nem volt gond vele. Így ránézésre azt mondanám, hogy amit belinkeltél, az simán használható.

Az előttem válaszoló véleményét osztom én is. Nem baj, ha egyenletet old meg a számológép, hiszen érettségiben neked úgyis le kell vezetni mindent. Tehát kvázi azt a funkciót nem tudod használni, mert csak kidobja az eredményt.

Fizika érettségiben nem vagyok otthon, de szerintem nincs más megkötés ott sem.

A tanárt kell megkérdezni, az a biztos.

2021. okt. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%
Ha boltban 10000 forint alatt veszed, akkor biztos, hogy használható. Nem egy hivatalos adat, de ennyi pénzért biztosan nem tud olyat, ami kizárná a használhatóságot.
2021. okt. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Természetesen elfogadják a Sharp 506-os sorozatát. Mert nincs rajta teljes abc billentyűzet.
2021. okt. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
Aki a 3-as válaszomat lepontozta, elmondaná, hogy mi az ellenvetése? ...
2021. okt. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5

Mert ez(ek) a számológép(ek) már nem jön(nek) ki 10 ezer Ft ból..

2021. okt. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát, az beb.szna, ha tudományos számológépet nem lehetne 10000 alatt venni...

Példának okáért a sajátmárkás TESCO-s számológép 5-6000 körül van, és pont ugyanazt tudja, mint az összes többi „butább” tudományos számológép.

2021. okt. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésben ez szerepelt: Sharp EL-W506T: [link]


Azaz online kb 12eFt, iskolakezdéskor offline 13ezer Ft volt, akárcsak a konkurense a Casio fx-991CEX


A 2 sorosak vagy amik integrálni differenciálni sem tudnak azok persze olcsóbbak, de kérdés hogy az a pár ezer ft egyszeri spórolás megéri-e egy műszaki v pénzügyi pályára készülőnek hogy hátránya legyen..? (megér egy bukást?)

2021. okt. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!