Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Cégtől vettem egy autót,...

Dominik1202 kérdése:

Cégtől vettem egy autót, forgalmin torzskonyben egy magánszemély szerepel aki eladta a cégnek.Műszaki és biztosítás lejárt Kaptam egy példányt a cég és az előző tulaj adásvételiebol.Hogy tudom a nevemre íratni? Használhatom így vírus ideje alatt?

Figyelt kérdés
Mai nap délelőtt biztosítást kotok, eredetiség vizsga lesz. Február 14. Vasaroltam a csere szűrők cseréje vezérlés csere ők. Műszaki mindenféleképpen kell így is hogy van a vírus helyzet??? Összeszedem kicsit: cégtől vettem autót amin se műszaki se biztosítás és a torzskonyv ideiglenesen ki van vonva a forgalomból meg a forgalmi meg annak a tulajnak a néven van akitol a cég megvette. Magyarul a cég nem írta a nevére és így adta tovább nekem

2021. febr. 17. 02:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez a cég, akitől vetted egy kereskedő?


Biztosítást kell intézni (kellett volna 14-én). Illetve mivel ki van vonva a forgalomból, kell műszaki vizsga is.

Eredetvizsga volt már? Az is kell.

2021. febr. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Vortrex ***** válasza:
58%
Ilyenkor úgy volna korrekt, hogy a cég és te közted létrejön egy adásvételi, amit te le tudsz adni, a céget meg jól megbüntetik az átírás elmulasztása miatt.
2021. febr. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
#2 ezért kérdeztem, hogy kereskedőtől vette-e, mert akkor van lehetőség arra, hogy a kereskedő nem iratja át az autót és köztes adásvételivel adja tovább.
2021. febr. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezt tegnap is meg kérdezted, egyébként biztosítást aznap a vétel napján illett volna kötnöd, mert kB napi 1000 ft a fedezetlenségi díj. Attól függ, mikor járt le a műszakija, ha november 14 után akkor még használhatod amíg tart ez a moratórium. Okmányirodában át tudod íratni, csak ügyfélkapun keresztül tudsz időpontot foglalni, elég hosszú a várakozás, elvileg 15 nap van az ügyintézésre, de az szerintem most nem probléma... Én pl 10-edike körül foglaltam időpontot de legkorábban március 1 re volt hely. (nálam csak a forgalmit kell kicserélni)
2021. febr. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!