Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az IQ tesztem eredménye csak...

Feketeruhasember kérdése:

Az IQ tesztem eredménye csak 105. Ha valakinek pl 135 az észreveszi rajtam hogy az én IQ-m jóval kevesebb mint az övé?

Figyelt kérdés
2021. okt. 2. 11:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%
Általában igen.
2021. okt. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%
igen
2021. okt. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

Ha nem ültök le egymás mellé IQ-teszteket megoldani, akkor nem.

A 105 is átlag feletti. (Mivel úgy lett kialakítva, hogy a 100 legyen az átlag.)

2021. okt. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
28%
Szia, az IQ tesztek a matemaitikai képességeket méri és ha az illető gyenge matekból az IQ teszt sem lesz jó. Mondjuk ez nettó diszkrimináció
2021. okt. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nekem 105 öcsémnek meg 135 de ő addig ült előtte és töltögette amíg rá nem állt az agya és már tudta a válaszokat. Mennyire pontos ez akkor? Ha én is nekiállok és egymás után 50x kitöltöm akkor legjobb eredmény az iq-m vagy a legeslegelő? Öcsém szerint meg lehet tanulni azt a metódust amire kíváncsi a teszt és utána már ha tudom mire kell figyelni akkor jobb eredmény jön.

(Direkt nem írom azt hogy betanulni, mivel nem mondja meg a mensa teszt hogy melyikre mi a a megoldás vagy mit hibáztam el)


Illetve azt sem értem hogy ha pl másfél perc nem elég de ha 5 percig nézegetem akkor már rájövök a megoldásra akkor most tudtam vagy nem tudtam? Ha ez időhöz van kötve a gyakorlatban is akkor ez jelentheti azt hogy ha valakivel vitatkozom akkor túl gyorsan nem tudok jól reagálni, nem tudom mit mondjak. De ha tudok rajta gondolkozni akkor sokkal jobban megy az érvelés is. Ezeket méri az IQ?

2021. okt. 2. 12:09
 6/12 Pelenkásfiú ***** válasza:

Először is az online, ingyenes tesztek nem adnak pontos eredményt, csak közelítőt.

Ha ugyanazt kitöltöd kétszer, akkor az már értékelhetetlen (a második próbálkozás).

Valamint az sem mindegy, hogy hány éves vagy. Pl. a legtöbb teszt csak 16 éves kor fölött használható.

2021. okt. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
39%
146 az IQ-m. Nem foglalkozom azzal, hogy kinek mekkora lehet, az élet nem agyfаsz-méregetés.
2021. okt. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem az volt a kérdés hogy foglalkozol-e vele. Vagy hogy másképpen tekintesz-e arra az emberre.
2021. okt. 2. 13:49
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy tekintek “máshogy”. Először is a 105 az európai átlag felett van (98-99 körül van az átlag Németországban például). A 105 egy teljesen átlagos IQ, nincs benne semmi feltűnő.


A magas IQ-jú emberek általában feltűnőbbek. A legtöbbünk kicsit fura, vagy egyenesen idegesítő, rosszul kommunikál, szociális problémái vannak.


Visszatekintve az elmúlt 40 évre, nem a legmagasabb IQ-jú iskolatársaim lettek a legsikeresebbek, hanem azok, akiknek sok barátjuk volt, mindenki szerette őket, szociálisak voltak. Van pár vezérigazgató barátom, mind aranyos, kedves emberek, de átlagos intelligenciájuk van. Sokkal többre vitték, mint én.


Ha tehetném, én elcserélnék úgy kb 30 IQ pontot arra, hogy jobban kommunikáljak, szeressenek az emberek.

2021. okt. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én pedig magas IQ val rendelkező és átlagos IQ val rendelkező embereket zárnék be a fúrész nevű túlélő horror Játékba és kíváncsian szemlélném kik élnék túl a feladatokat inkább :)
2021. okt. 2. 15:08
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!