Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Évközben is le lehet egyetemen...

Évközben is le lehet egyetemen adni egy tárgyat?

Figyelt kérdés
Konkrétan a Sport 1.-ről lenne szó, amit ugye 2 félévben kell teljesíteni, de az órarendem miatt idén csak úgy tudtam felvenni, hogy olyan sportot kéne végezzek, amit annyira nem is szeretek. Eddig el se jártam, de nem akarom hogy emiatt “bukásnak” minősüljön. Jövőre felvennék egy olyan sportot ami közelebb all hozzám, de idén már le se tudom ezt adni? Vagy hogy van ez? (PTE ha ez számít)

2021. okt. 2. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Nem. Vagy nagyon nyomós okkal, az meg neked nincs a leírás alapján. Nyilván mindenki ezt csinálná bukásveszélyben.
2021. okt. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Én PTE BTKs vagyok, én adtam már le így tárgyat év közben. Nem volt semmiféle különösebb indokom (nem is kérdezte senki), csak írtam egy emailt a szakomnak megfelelő to-s ügyintézőnek, hogy le szeretném adni mert nem fogom tudni teljesíteni és lejelentkeztetett. A tvsz-ben az van, hogy amíg nem értékeltek (nem kaptál semmi jegyet stb.), addig a szorgalmi időszakban le lehet adni a tárgyakat, csak kérvényezni kell (de nem találtam hozzá kérvényt, így emailt írtam).
2021. okt. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#1 És ha nem járok be órára? Nincs értékelés, 0 kredites tárgy, szóval ezt nem tartom helyénvalónak, attól nem félek hogy emiatt megbuknék, vagy veszítenék kreditet
2021. okt. 2. 19:39
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
Nezd meg a neptunt. Ameddig latod a fizetős targyleadast, addig tudod. Utana csak nyomós okkal a TO tud targyat törölni.
2021. okt. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Utolsó: Mindegyik tárgynál ott van a leadás, ez azt jelenti bármelyiket le lehetne adni év közben?
2021. okt. 2. 21:37
 6/7 anonim ***** válasza:
93%
Csak egy darabig lesz ott, elvileg ott kene lenni mellette meddig van nyitva. Termeszetesen nem adhatod le évközben.
2021. okt. 3. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
74%
Mielőtt csak úgy nem jársz be, tényleg érdemes egy e-mailt írni a TO-nak. Én SZTE-s vagyok, nekünk is kötelező két félév tesi, és ha felveszed, de nem teljesíted, fizetni kell utána. (Nyilván nem óriási összeg, de minek fizetnéd ki, ha simán le is adhatod?)
2021. okt. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!