Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen ha az ajánlott...

Egyetemen ha az ajánlott tárgyak mellé még felveszek +tárgyakat, de év közben meggondolom magam és ezeket nem teljesítem annak van valamilyen következménye?

Figyelt kérdés
Átlagom nem lesz rosszabb?

2015. febr. 3. 01:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Van is, meg nincs is.

Van egy bizonyos idő, amíg le lehet adni, ha addig megteszed, semmi nem történik azon kívül, hogy a felvett kredited száma csökken, és mivel már megvolt a felvétel, ha később újra meggondolod magad, akkor már csak két alkalmad lesz ezt megtenni. Átlagot meg abból számolnak, amiket teljesítettél, tudtommal ha végig bejársz rá, csak vizsgára nem jelentkezel, akkor is csak annyi történik, hogy nem lesz belőle jegyed, vagyis a tárgy nem fog beleszámítani. Igazából akkor van gond, ha jelentkezel vizsgára belőle, de nem mész el, mert akkor megbuksz rajta (vagyis a jegyed 0 lesz), de ha elmész semmi tudással, legfeljebb kapsz egy egyest, de az egy még mindig jobb szorzó, mint a nulla.


De javítson ki valaki, ha rosszul tudom, eddig csak egy félévet voltam egyetemen, szóval nekem ez a tudomásom róla.

2015. febr. 3. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az ösztöndíjindexbe pl beleszámít a nem teljesített tárgy is. valamint nem teljesített kreditek után fizetni kell, tehát nem jó móka össze vissza felvenni mindent hátha bemákolom az egyik vizsgát
2015. febr. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez iskolánként különbözik. Van ahol ha felveszel valamit akkor azt teljesíteni kell. Ha megbuksz akkor fel kell venni újra és újra amíg nem sikerül.

De máshol simán lehet felvenni aztán ha nem jó, akkor más félévben veszel fel mást.

Persze túl sok ilyet nem érdemes csinálni, mert egy bizonyos keret felett szerintem mindenhol fizetős.

2015. febr. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!