Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mire jó az ECDL vizsga mostans...

Mire jó az ECDL vizsga mostanság, 2022 hajnalán?

Figyelt kérdés
2021. okt. 3. 19:08
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

Semmire? Én már pár éve 17-ben sem raktam le, mert minek. Annyi plusz előnyt nem ad a munkapiacon, illetve még többet is tudok eleve, mint amit ez a vicc képzés ad.

Az ECDL kb. tényleg csak azoknak való, akik full suta buták a számítástechnikához és még egy telefont is max használni tudnak segítség nélkül, azt sem túl stabilan.

2021. okt. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az alap számítógépes tudás mellé, az excel, az adatbázis kezelés és a képszerkesztés vicc?

Persze, a véleményed köszönöm, és elfogadom, csak fura viccnek nevezni azokat a progikat, amiket pl irodai munkában nap mint nap használnak.

2021. okt. 3. 19:43
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Igen, az, bár kinek mi. Az Excel nagyon összetett is tud lenni, tudom én jól, de olyan durván összetett egyenleteket sosem fogsz használni a valós életben, ez eléggé valószínű. Ha meg mégis, ahhoz matematikai tudás fog kelleni, nem pedig "how to use Excel" tudás.

Az Access már más, azt nem feltétlen fogod tanulni a suliban infó órán sem, de az sem nagy ördöngősség.

Ezek mind olyan programok, amik nagyon felhasználóbarát felülettel rendelkeznek és könnyű őket megtanulni használni. Ha egy teszem azt Steam-et meg tudsz tanulni használni, akkor ezeknek sem kéne problémát okoznia és én ezért gondolom azt, hogy vicc, igen.

Attól még, hogy ezeket irodákban használják, még nem jelenti azt, hogy ezek olyan húdekomoly bonyolult programok.

+ infóként azért hozzátenném, hogy az Access-re mostanra kissé homályosan emlékszem, illetve az Excel is sokat kopott nálam, de seperc alatt újra belejönnék, ha rákényszerülnék a használatukra. Bár ez szerintem megbocsátható nekem, elvégre 3 éve használtam ezeket utoljára napi szinten, azóta sem vettem elő egyiket sem.

2021. okt. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményed.
2021. okt. 3. 20:33
 5/7 anonim ***** válasza:
58%
DE. Mint megrögzött önkritikus, amondó vagyok, hogy várj még pár választ, ne csak az én véleményemre támaszkodj. Lehet én mondom rosszul.
2021. okt. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szerintem amit egy munkahelyen is használnak, az már azért ér valamit. Lehet nem egy nyelvvizsga, egy jogosítvány, vagy egy jó szakma, de a semminél talán több.


Nem tudom, lehet-e még ehhez valamit hozzátenni.

2021. okt. 3. 20:46
 7/7 anonim ***** válasza:
78%

Semmi értelme sincs, munkahelyen írják, hogy "előny" de gyakorlatilag interjún megkérdezik, hogy "tudod használni az excel/word-öt?" és, ha igen a válasz már jó vagy...


Azért sem népszerű már, mert minden 4-5 közép info érettségi mellé ingyen adják.


Régen egyetemi felvételihez ért plusz pontot (nem sokat asszem 10 pontot), már semmit nem adnak érte.

2021. okt. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!