Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biológiából egy tanév alatt,...

Biológiából egy tanév alatt, majdnem a nulláról,85-90%-os érettségire fel lehet készülni?

Figyelt kérdés

Már érettségiztem,de más volt a választottam.Sajnos nem vettek fel az egyetemre,és gondoltam,hogy idén megpróbálkozok más szakkal is.Az egyikhez kellene a biológia.Pár alap dologról van fogalmam,de az nagyon kevés(kb a ketteshez lenne elég:S)

Mozaikos tankönyvem van,plusz vettem ilyen középszintű írásbelire felkészítő könyvet.Ezenkívűl mit tehetek még?

Kb mindennap fél-egy órát tudnék csak a biológiával foglalkozni(persze érettségi előtt többet).FÍel tudok készülni rá egyedül?Van benne pár dolog ami így első ránézésre nem világos...főleg a genetika:S


2010. szept. 1. 17:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Ugyan, a genetika viszonylag egyszerű matematikai logikával és számításokkal.

Vedd elő a könyveidet, és oszd be magadnak úgy, hogy egy anyagrészre többször is visszatérhess!

2010. szept. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát igen... bár én nem biológiából, angolból készültem majdnem nulláról egy év alatt... 95%-lett (Jártam tanárhoz)


Úgy gondolom, hogy tanulj otthon, ami nem világos - pl. genetika (nálam sem tiszta teljesen ez a rész) - Menj tanárhoz vele... még ha csak ezeket kérdezed meg tőle, akkor is...


Egyébként minimális önszorgalommal és tanulással a 80-90% szerintem simán hozható, főleg, ha lelkesedsz az adott tárgy iránt :)

2010. szept. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy tanév alatt szerintem simán fel lehet készülni. Bár azért a fél óra-egy óra nem sok. Fél óra alatt kb elolvasod az anyagot, de hogy tanulod meg?


Neten van pár jó oldal, ami esetleg segítséget nyújthat.

Pl:

[link]

[link]


Plusz még azt javaslom, hogy csináld meg gyakorlásként az előző évek feladatsorait.


Esetleg a volt sulidban megkérdezhetnéd, hogy nem járhatsz-e be faktra. Azoknál a részeknél pedig, ami nem érthető (pl. genetika) megkérdezhetnél vkit, hogy segítsen. Akár ismerős diákot, akár magántanárt.

2010. szept. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ezt most úgyse hiszed el, de esküszöm így volt. én estin jártam gimibe. egész évben 3szor voltam bent órán (amikor dolgozat volt). tankönyvem sincs, nem is volt soha! gyakorlatilag csak úgy bementem az utcáról érettségire és az írásbelim 66% lett. komolyan tanulva nemhogy egy év, egy hónap is elég rá, főleg ha érdekel is a téma.
2010. szept. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!