Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Középszintű érettségi mennyire...

Középszintű érettségi mennyire nehéz? Előző évek tapasztalatai?

Figyelt kérdés
Eddigi 3 évem eltunyultam a lustaságomnak köszönhetően, most úgy vagyok vele, hogy az átlagos szintet mindenképp meg fogom ütni, mivel egész suliba nem ismerek, nincs tudomásom túl sok normálisan tanuló diákról. A választottal nem lesz gond. Most ebben az évben normálisan fel akarok készülni ( bár szerintem nem most kéne elkezdeni ) lustaság ide vagy oda.
2010. szept. 1. 19:49
 1/6 anonim válasza:
100%
én most érettségiztem ebbe az évben és nem parás:) Hidd el kevés az az ember aki azt a 20%ot nem tudja teljesíteni. Ahhoz már elég hülyének kell lennie. Nálunk a legrosszabb tanuloknak is meglett az érettségije.
2010. szept. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
nekem nem volt nehéz, mind 5-ös, de valakinek az... egyszerűbb lenne, ha megnéznéd az előző feladatsorokat és akkor te magad tudnál dönteni.
2010. szept. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem kifejezetten könnyű:D

Nézzük sorban:)

1. magyar: Első része szövegértés, amihez nem kell semmi tárgyi tudás. Második része fogalmazás, amihez szintén nem kell sok mindent tudni, főleg, ha az érvelést választod. 3 oldalt nem nehéz összerizsázni. Helyesírással sem lehet sok gond, hisz lehet szótárt használni.


2. matek: Első részhez szinte csak józan paraszti és, második részhez meg pluszban egy kis gyakorlás is kell.


3. nyelv: Ha van legalább egy középfokú nyelvvizsgád, akkor gyerekjáték az egész.


4. töri: Ha tudsz forrást elemezni, meg használni az atlaszt, szintén nem okozhat gondot. Az esszékhez azért nem árt a fontosabb részeket átnézni/megtanulni.


A választott tárgynak meg olyat érdemes választani, ami megy.


A szóbelikre meg megadják a tételeket, nincs más dolgod, mint megtanulni.

2010. szept. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%

az én tapasztalataim:


magyar, biosz vicc. színte már megalázóan egyszerű. aki csak úgy bemegy az utcáról, az is szerez min 3ast, aki iskolába is járt, annak kötelező a 80%.


töri, kémia simán könnyű


matek: hát, 5ösre azért már kell tudás is, de 4esig sima.


2 éve érettségiztem. természetesen mind a középszintűre értendő.

2010. szept. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A fenti tippek is jók, de sokkal fontosabb, hogy jóban legyél a tanárral, és tanulj az óráira, vagy legalábbis azt a látszatot keltsd, hogy tepersz.


Nálunk, de gondolom máshol is úgy volt, hogy akik szétnyalták a tanár seggét, azoknak baromira felhúzta, míg akik leszarták, de képességükből adódóan jól írták volna meg, mint pl. én, és még pár osztálytársam, nekünk lehúzta, így volt, hogy a hülyébb tanuló 20%-al jobbat kapott, mint aki értelmesebb.


Nekem a törivel volt ez, hogy lehúzta a tanár. Végigbeszéltem a 15 percet, csak levegővételekre álltam meg, végén mondja a tanár unott fejjel, hogy köszönöm, és 48 pontot adott a 60-ból. Másnak meg végig kérdezgetett, segített, és megadta az 56-57 pontos szóbelit. Fogalmazásoknál ugyanez volt.


Szóval a lényeg, hogy most nyalj be csontig a tanárnak, és nem lesz gond. Én májusba elmegyek újraérettségizni töriből, természetesen egy másik suliba.

2010. szept. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nézegettem az előző érettségiket, szövegértéssel sose volt gondom, próba érettségi szövegértés feladat is elég jól sikerült, inkább a második fele szomorít el. Matekkal sose voltam jóban, volt anyag amit szinte teljsen nem értettem, viszont amit értek az megy is. Ott se a 45 percessel van gondom, hanem a második felével. Töri atlaszt még nézegetni kell, de ha a források elegendők egy átlagos érettségi megírásához, akkor egy kis idő ráfordításával talán jobbra is sikeredhet szerintem. Választottal nem lesz gond, menni fog úgy érzem, persze folyamatosan gyakorlom attól még. Legnagyobb ördögöm a figyelmetlenségem, sima dogáknál is sietek, hogy minden beleférjen, és egyszerűen valamit elnézek, nem olvasom el rendesen. Pedig érettséginél erre nagyon kell figyelnem, hisz ha kápósból más témát kezdel írni a fogalmazásomba mint amit olvastam, sok jóra nem számíthatok. Angol érettségiről infók?
2010. szept. 2. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!