Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pánikroham mellett hogy...

Pánikroham mellett hogy lehetne tanulni?

Figyelt kérdés

Szeptember végefele egy nap rosszul lettem, be is kerültem kórházba és kiderült, hogy pánikbeteg vagyok. Azóta szinte minden nap van pánikrohamom és még nem nagyon tudom kezelni amikor éppen van egy.Van, hogy 10 percig sírok mint egy kisbaba aztán utána csak hüppögök, de van amikor 0 alá süllyed a kedvem és

csak fizikailag érzem a hatásait.(Szapora szívverés, nehéz légzés, remegés, zsibbadás,fejfájdalom)Általában 1 óra alatt csillapodok le, van, hogy naponta többször is előjön, ma például 2x, de nagyon sírtam mindkettőnél. Emellett a tanulás nehéz, folyamatosan fáradt vagyok, nem marad meg semmi, máson kattog az agyam. Esetleg akinek van valamilyen tapasztalata mit ajánlana, hogyan tudnám elterelni a figyelmem és tanulni? Elég nehézkes így leülni egy tananyagot megtanulni.



2021. okt. 11. 20:40
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Szia, menj el pszichiáterhez, egyedül ezt nem tudod megoldani sajnos, jobbulást kérdező!
2021. okt. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%
Nem tudom hány éves vagy de minél hamarabb menj pszichológushoz.A pszichiáter ebben az esetben nem igazán tud segíteni.
2021. okt. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
15 vagyok, menni fogok iskolapszichológushoz, de fogalmam sincs hogy tanuljak így, megfelelési kényszerem is van, és ha 1-est vagy 2-est viszek haza leharapják otthon a fejem, fogalmam sincs mit tegyek. Ma is csak aludni tudtam, másra nem volt energiám, de így is fáradt vagyok. Holnap 3 dolgozat, ebből egyet talán megírok 4-5-re, másik kettő passz..
2021. okt. 11. 22:18
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb lenne ha otthon tudnák maradni egy hétig.De persze nem egyedül.Valaki akivel tudnál beszélgetni.És minél hamarabb el kell kezdeni a pszichológust.De úgy látom nálad is ,mint a lányomnál szorongás váltja ki a pánikrohamokat.Hosszú folyamat de helyre fogsz jönni.
2021. okt. 12. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, eredetileg ez tervben is volt, hogy otthomaradjak egy hétig, de... Édesapám nem engedte, mivel már így is túl sokat hiányoztam, szóval csak 2 napot maradtam otthon, meg azt a 3 napot +1 éjszakát amit kórházban töltöttem... Ma reggel 8-kor megyek az iskolapszichológushoz és elvileg az osztályfőnök is beszél a tanárokkal, hogy egy ideig ne kérjenek számon. Pont miközben ezt írtam, édesapám hívott és megmondta nem baj, ha 1-es vagy 2-es lesz, csak legyek jól. De sajnos engem is zavar a rossz jegy, nem tudom mihez kedjek...
2021. okt. 12. 07:35
 6/7 anonim ***** válasza:
10. es koromban nekem is pánikrohamom volt sokszor, iskolai stressz, valamint anyám miatt. Én aludni nem tudtam egyáltalán, aközben jött rám mindig pánikroham. A végén már az elalvás gondolatától is rettegtem. Rajtam pszichológus, valamint barátokkal való iskola utáni tevékenységek segítettek. Ez sajnos egyre többször lett kocsmázás, ivás, dohányzás de egy idő után ezek annyira elterelték a figyelmem az alvási problémáiról, hogy szépen, lassan megoldódtak és tanulni is tudtam. Meg persze a pszichológus is nyilván segített. Kitartást és sok erőt kívánok neked!
2021. okt. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A pánikrohamok mögött mindig áll valami ami kiváltja. Ez nem fizikai, hanem lelki eredetű, amit a pszichológus megpróbál feltárni. Lehet ez kilátástalanság, stressz, vagy bármi negatív behatás. Ezt nem szabad szégyellni, és én azt ajánlom h minél előbb fordulj szakemberhez.

Nekem is vannak pánikrohamaim, bár mióta rájöttem, hogy mi miatt már egyre ritkább és enyhébb, sőt azt is megtanultam hogyan kell kezelni. Nekem pl az szokott segíteni, hogy kényelembe helyezem magam, becsukom a szemem és megpróbálom minél nyugodtabban venni a levegőt. Percekig csak arra figyelek. Ez 80%-ban teljesen elmúlassza, de mindenképp enyhíti a tüneteket. Sok pánikrohamom volt már, mire rájöttem, hogy nekem ez beválik. A pánikrohamokat az idegrendszered ídézi elő, amit ezzel meg tudsz nyugtatni és el tudsz lazulni. Jah és tovább megyek, ha ezt mindennap csinálod, akkor ritkulni fognak a rohamok. Illetve nekem van még egy trükköm. Ha hiszed, ha nem az akupresszúra működik, és azt bárhol bármikor tudod alkalmazni. Mindkét kisujjad belső körömágyánál van egy nyugtató pont. Azt mindkét kezeden középerősen kb egy percig nyomva tartod, az oldja a stresszt. Vannak más pontok is de én ezt ismerem.

De egyébként életmódváltásssal is tudsz mindezen segíteni, ami nem fogja egyik pillanatról a másikra elmúlasztani, de szép lassan el fog tűnni.

Figyelj oda az étkezésre, aludj megfelelő mennyiséget, mozogj és foglald le az agyad. Ha mindez nem használ akkor még mindig ott a pszichológus.

Én sosem voltam pszichológusnál, pedig nekem is volt h naponta többször előjöttek a tünetek. Ma már csak nagyon ritkán jelentkeznek és akkoris hamar el tudom hesegetni.

Egy ismerősömnek pedig az vált be, hogy minden egyes roham alatt pozitív vagy vicces dologra gondolt és pár hónap alatt elmúltak a tünetek.

Nekem pl szapora, egyenetlen szívverés, légszomj és szédülés jelenkezett.

Végigmentem egy teljes kivizsgáláson. Leginkább szív. Ultrahang, EKG, 24órás holter, nyaki-, hasi ultrahang stb. Sehol nem találtak semmit. Tehát tudtam, hogy innentől jöhetnek a házi módszerek vagy a pszichológus.

Nekem ezek váltak be. Semmit nem vesztesz vele ha kipróbálod.

Vagy ami még régebben segített, az az hogy feljöttem ide gyakori kérdésekre és a hozzám hasonlók tüneteit, panaszait olvastam. Az pont arra volt jó, hogy tudtam nem vagyok ezzel egyedül. Engem sokszor már ez a tudat is megnyugtatott.

Remélem tudtam segíteni.

2021. okt. 15. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!