Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Maradtak meg régi magyar...

Maradtak meg régi magyar rovás könyvek?

Figyelt kérdés
Az egyik töri órán az előadó elmondta, hogy 1002-ben Szilveszter pápa utasítására az összes magyar rováskönyvet bebúzták. Ezekből nem maradt fenn semmi? Mindet sikerült elpusztítani?

2021. okt. 12. 13:28
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Őszintén meglepődnék, ha kézzel másolt könyvek/kódexek léteztek volna ROVÁSÍRÁSSAL a pogány Magyarországról.

Néhány tárgyi emlék létezik a középkorból (magyar ill Kárpát-medencei) rovásírással, de ezek egyike sem könyv.

2021. okt. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Én még abban sem vagyok biztos, hogy 1002-ben voltak rovásírással írt könyvek, amiket be lehetett volna zúzni.
2021. okt. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Mivel NEM LÉZEZTEK könyvek rovásírással, ezért az egész kamu
2021. okt. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A rovásírás azert rovás mert kemény anyagba, fába, esetleg kőbe rótták/vésték. A betűk formája is ebből adódik. Történelemmel/nyelvészettel rengeteg ostoba amatőr, önjelölt tudós foglalkozik, könyveket írnak, előadásokat tartanak, interjúkat adnak. Nagy hiba volt egy ilyen szélhámost meghívni az iskolába.
2021. okt. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Hát pedig én azt hittem, hogy tényleg voltak teljes könyvek. Mutatott 2 képet, amit valamilyen múzeum raktárjában készített úgy 20 éve. Mindkettőn egy könyv volt, de darabokba hullva. Pár lap maradt meg egészben és a borítás. A borításon és azon a pár lapon is rovásírás volt kizárólag. A betűk feketék voltak, szóval valami tintával lehetett írva, nem hiszen hogy vésték volna őket. Azt mondta, hogy ez az utolsó tudása egy rováskönyvről. Rá 5-6 évre megpróbálta felkutatni ismét, akkor már sehol sem volt meg. De a képen ez szerintem nem is annyira könyv volt, mert a lapok inkább valami keményebb sokkal vastagabb valamiből voltak, amik darabokra törtek. Tehát nem elszadat vagy valami mint egy mostani papír.

2021. okt. 14. 13:44
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

naaa, ha 20 éve látott múzeum raktárjában ilyen "könyvet", amikből az összeset 1002-ben II. Szilveszter pápa megsemmisítette, akkor valami nem kerek, újra össze kellene rakni a sztorit.


(Az a valami lehetett pergamen, de azért itt megjegyzem, hogy rovásírással ma is adnak ki könyveket, tehát az, hogy az volt rajta, egyáltalán nem jeleni azt, hogy ez Szent István előtti tárgyi emlék lenne. Totálisan röhejes a sztori)

2021. okt. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy pontosan milyen írás volt, miről szólt. Azt mondta, hogy az volt az egyetlen fellelt maradványa a megsemmisítetteknek. Nem tudom, hogy milyen régi lehetett, ő sem tudta, csak hogy 1002-ben ez már létezett.

Most eszembe jutott még, hogy mondta, hogy meg akarták vizsgálni 5-6 évvel később, felvették a kapcsolatot a múzeummal. Ők azt mondták, hogy jöhetnek nyugodtan, előkészítik a maradványt. De mire odaértek, a múzeum dolgozói tagadták, hogy valaha is lett volna náluk ilyen könyv, a pár nappal korábbi telefonbeszélgetést is letagadták.

Ha kamu lenne, akkor ő milyen könyvet mutatott? A külső borítása bőr volt, volt azon belül egy fának tűnő lap, azon belül pedig a lapok, amik szürkék voltak és éles szélű kb. körömnyi méretű darabokra voltak törve, kivéve 2-t amik csak középen félbe voltak törve. Méretre talán úgy A3-as lehetett.

2021. okt. 14. 14:49
 8/10 anonim ***** válasza:
78%
a tanárod laposföldhívő
2021. okt. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
46%
És Balaton/Svédország-tagadó :D
2021. okt. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Még néhány száz éve is voltak, akik a firenzei herceg könyvtárában látott NYOMTATOTT rovásírásos könyvről számoltak be. Szóval, pl. az a is könyv ott lehet valakinek a magángyűjteményében, és alkalomadtán ki is derülhet.
2021. okt. 30. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!