Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem: Ha nem követem a...

Jkl95 kérdése:

Egyetem: Ha nem követem a mintatantervet levehetnek államiról?

Figyelt kérdés

Röviden tömören: Nem járok be Angolra, jövőre újra fel kell venni, elvehetik emiatt az államit?


Átlag és a 18kredit/félév simán meg lesz, csak a tantervtől térek el.



2021. okt. 13. 07:22
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

a 18 kredit/félév nagyon sovány. Ezzel nem lehet időben befejezni, ha ezt a tempót tartod.

Ha csak most 1 félév ilyen, belefér. Nem ideális, de ki lehet küszöbölni, be lehet hozni. Volt nekem 60+ kredites félévem is.


Amire figyelj, hogy olyan tárgyat ne hagyj el, amire épül más!

2021. okt. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%
Önmagában emiatt nem raknak le, de ha nem követed, nehéz lesz összehozni a kellő kreditet. Nem lehetetlen, csak ki kell pótolni szabadon választhatókkal.
2021. okt. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Nem kell ennyire túldimenzionálni. Ha csak 1 tárgyról van szó, amire nem épül más, akkor a kutyát nem érdekel, és semmi gondod nem lesz belőle. A lényeg, hogy a feltételeknek (min. kreditszám és átlag) megfelelj.
2021. okt. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

"Volt nekem 60+ kredites félévem is."

Azt mégis hogy a francba csináltad? Mert tudtommal limitálva van. Én legalábbis nem tudtam anno 40 kreditnél többet felvenni, pedig akkor 6 félév helyett 5 félév alatt végezhettem volna.

2021. okt. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

1/4: az a minimum, előző félévben 38 volt, most sajnos csak 27 ez fogok teljesíteni, de azokat remélhetőleg 3,7-4,1 körüli súlyozott átlaggal.


2/3: Ezen kívül teljes mértékben követem.


3/4: szakangol II, 3 kredit, nem épül.


Köszi a válaszokat

2021. okt. 13. 10:13
 6/8 anonim ***** válasza:
95%

"Azt mégis hogy a francba csináltad? Mert tudtommal limitálva van. Én legalábbis nem tudtam anno 40 kreditnél többet felvenni, pedig akkor 6 félév helyett 5 félév alatt végezhettem volna."

Senki nem mondta, hogy nem lehet, én meg felvettem őket. Nem volt benne csak 1 szabvál, a többi mind adott félév tárgya volt. Összekeveredtek/csúsztak a különböző képzési idők. Én teljes képzésen vagyok, de a két választott terület tárgyai közül az egyik röidített 5féléves, a másik pedig kiegészítő (2 féléves) képzésben fut. Nekem kell igazodnom hozzájuk, és így a szakmai tárgyak 6 félév helyett az egyikben 3, a másikban 2 félévbe tömörödtek.

Szóval így történt. Talán 2 tárgy volt, amit nem tudtam felvenni (meg sem jelent a neptunban), szóltam a TO-nak és felvették helyettem.

2021. okt. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%
#6: Akkor neked valószínűleg a két szak miatt ment. Nekem a Neptun kiírta, hogy "40 kreditnél több nem vehető fel egy félévben".
2021. okt. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem két szak, csak amolyan "szakosodás", de az való igaz, kétfelé.

Mondjuk a másodikon rektori engedéllyel vagyok (mert az csak diplomásoknak indult kiegészítő képzés), szóval persze ez is nyilván benne van, hogy ilyenkor kb mindent lehet.

2021. okt. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!