Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Képzési hitelek esetében...

Képzési hitelek esetében módosítás történt már nem lehet egy összegben igényelni csak havonta. Folyamatban levő hiteleknél hogy működik?

Figyelt kérdés
Aki pont bele esett az igényléssel abba hogy már megvolt a szerződése, folyamatba volt az adategyeztetés de meg nem történt folyósítás annak végül mi lett? Az eredetileg igényelt egy összegű hitelt kapta vagy már azok is csak havonta kaphatják?

2021. okt. 13. 10:24
 1/8 anonim válasza:
Szerintem havonta, de telefonálj be és ránéznek a szerződésedre. Én az első részletet egy összegben kaptam és most novembertől átraktak havira. :/
2021. okt. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nekem meg mindig nem folyósítottak. Ma beszéltem velük azt mondtak a második félévtől lesz havi most egy összegben fogom kapni
2021. okt. 14. 18:41
 3/8 anonim válasza:
Nekem júniusban utaltak először 8 nap ügyintézés után. Most lassabb az ügyintézés, ismerősöm nem is fogja megkapni szerintem. Erről a tb jogviszonyról tudsz valamit? 4 hónap bejelentett munkaviszony kell?
2021. okt. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem munkaviszony hanem 180 nap rendezett tb

Tehát ha mondjuk folyamatosan volt tanulói jogviszonyod akkor megvan

2021. okt. 15. 08:50
 5/8 anonim válasza:

A már meglévő Hitelszerződéseket, amikben az áll, hogy:


"Szerződő Felek egybehangzóan kijelentik, hogy a szerződés elválaszthatatlan részét képezi a

Hiteligénylési Adatlap, valamint a Hitelező Üzletszabályzata. A Hitel igénybevételével kapcsolatos

részletes szabályokat Általános Szerződési Feltételekként a Hitelező mindenkori Üzletszabályzata

állapítja meg. A Hitelfelvevő kijelenti, hogy Hitelező Üzletszabályzatát teljeskörűen ismeri,

rendelkezéseit magára nézve kötelezőnek ismeri el."


Na most én ezt írtam nekik (Részlet egy hoszsú emailből):


"Itt a kulcs-szó az elválaszthatatlan- illetve ott szerepel a hitel igénylési adatlap, amelyben egy összegű utalás van megjelölve. Egy szerződés módosításának ez nem módja és ez nem a megfelelő eljárása, főleg az érintett személy beleegyezése sőt TÁJÉKOZTATÁSA NÉLKÜL!"


és kértem a jogi osztályuk segítségét múlt hét elejétől bombázom őket, sajnos nekem is betett ez, még nem kaptam választ.


Jogszabályi módosíásra hivatkoznak valószínüleg most emiatt is van a technikai fennakadás. A rendeletben viszont nem térnek ki a már meglévő szerződésekre csak (és szó szerint ennyi szerepel) az erre vonatkozó bekezdésben.:


""107. A KH1 hitelt a Hitelfelvevő a képzés időtartama alatt havonta egyenlő részletekben veheti fel."


OKÉ :D

2021. nov. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kérlek írd meg majd ha válaszoltak. Kiváncsi vagyok mit lépnek ;)
2021. nov. 23. 05:01
 7/8 anonim válasza:
Mindenképpen! Tegnap fel is hívtam őket, még a türelmemet kérik, konkért választ nem kaptam sajnos.
2021. nov. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az oktatási Hivatalnál tettem bejelentést, valószínűleg jogi útra fog terelődni, mert ez így egyáltalán nem korrekt egy ilyen jellegű pénzintézet részéről. Ha meg nem is tudják kifizetni az még nagyobb aggodalomra ad okot, ami szerintem valójában a helyzet.
2021. nov. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!