Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit módosítanátok a mostani...

Mit módosítanátok a mostani online oktatással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Konkrétabban a szabályokra és a hozzátartozó dolgok érdekelnének. Viszont ha van új ötleted ne tartsd magadban :)

2021. febr. 23. 08:17
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Elméleti tárgyakba is igyekeznék több gyakorlatiasságot vinni, hogy ne csak CTRL +F kelljen, hanem kicsit gondolkozni is.
2021. febr. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
27%
például befejezném .
2021. febr. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2%
Mit kell ezen módosítani? Úgy szar, ahogy van.
2021. febr. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3# Ezért írtam le pluszban hogy ha van valami új gondolatod hogy hogyan lehetne jobbá tenni az oktatást akkor azt is leírhatod.
2021. febr. 23. 09:25
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

Visszatérnék a jelenléti oktatáshoz :D

Amúgy komolyan, de hogy írjak is valamit, amitől egyetemen esetleg jobb lehetne:

- Én nem tartanék vagy legalább nem tenném kötelezővé az online órákat az elméleti tárgyakból, mert én feleslegesnek tartom és szerintem egyáltalán nem is hatékony. A legtöbben egyáltalán nem tudnak koncentrálni arra, ahogyan a tanár 90 percig végigkattintgatja a kis ppt-jét. Én szimplán adnék ki valamilyen anyagot, amiből fel lehet készülni vagy esetleg kérnék valami rövidebb beadandót, ha nagyon figyelemmel szeretném követni, hogy haladnak-e a hallgatók... Valamint konzultációs alkalmakat tartanék, ahol lehet kérdezni, a tanár el tudja magyarázni ami nem világos stb.

- Nem változtatnám meg a tárgytematikákat, pl. nem adnék sokkal több feladatot csak azért, mert átálltunk online oktatásra.

- Órán kikapcsoltatnám mindenkivel a mikrofont, illetve a kamerát is és csak az kapcsolhatná be, aki éppen beszél. Engem nagyon zavar amikor azt hallom, hogy az egyik gépel, a másik valami zacskóval zörög, a harmadiknál beszélnek a háttérben, a negyedik a tolltartójában pakol vagy éppen látom, hogy mos ficereg, most iszik, most orrot fúj stb. Nekem mindez csak eltereli a figyelmem és kényelmetlenül, nevetségesnek is érzem magam, hogy ott bámuljunk egymást órákon keresztül, némán.

- Kineveznék egy konkrét napot és idősávot, amikor lehet élőben (akár chat, akár hang vagy videóhívás) kommunikálni a tanárral az órán kívül. Nálunk borzasztó a kommunikáció, mindenki küldözgeti az emaileket és nem válaszol senki... a jelenléti oktatásban legalább be tudtál kopogni az irodába vagy elkaphattad a folyosón, de most semmi.

2021. febr. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4%
#4 csak ez a szarból várat típusú dolog. Változtatásra a saját tapasztalatom alapján nem szorul, mert amit lehet, szerintem kihoztak belőle, de attól még ugyan úgy szar az egész. Az egyetlen gondot csak egyes tanárok hozzáállása jelenti, de azon semmilyen szabály nem fog változtatni.
2021. febr. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szerintem az online oktatás teljesen jó(legalábbis nálunk nem vagyunk túlhajszolva stb.)

De lehetne valami kis plusz óra ahol a gyerekeket kicsit foglalkoztatják de nem töri vagy irodalom tanulással hanem valami érdekesebbel vagy valami olyat tanulnánk amit többet használuk majd az életben (+ nem lenne kötelező )mert szerintem sokan egész nap csak játszanak/tiktokkoznak/sorozatot néznek vagy unatkoznak

2021. márc. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!