Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 80 000 karakter hány oldal?...

80 000 karakter hány oldal? Részletek lent

Figyelt kérdés

A szakdolgozatomnak 80 000 karakternek kell lennie, mely szóközökkel értendő a standard Times New Roman 12-es betűmérettel és másfeles sortávolsággal.

Bal oldalon 3 cm-es margó található, a többi helyen 2,5 cm-es.



2021. okt. 15. 19:30
 1/8 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

Sok mindentől függ, hogy hány karakter van egy oldalon.

Ha pl. ábrákat szúrsz be, nyilván kevesebb

De miért számít ha egyszer a karakterszámot szabták meg?

2021. okt. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a kérdező azt akarja megtudni, hogy LEGALÁBB milyen oldalterjedelmű kell, hogy legyen a szakdolgozata.


Ne sértődj meg, de az ilyen jellegű kérdéseknél gondolkozom el, hogy egy ilyen kérdést feltevő ember hogy a francba tudott eljutni a szakdolgozatig... Kb. 10 perc alatt megtudhatod, csak kísérletezni kell;


Kíváncsiságból teleírtam egy sort "o" betűvel, a margókkal nem foglalkoztam. 1 sorba 75 darab "o" betűt tudtam írni, az mondható átlagos szélességű karakternek. Ha 80.000 karakterrel számolunk, akkor az ~1067 sornak felel meg.


Ezután megnéztem, hogy hány sor fér el egy oldalon (szintén nem foglalkoztam a margóval, de "puha" entert nyomtam), 44 jött ki. Ez a sormennyiség 24,25 oldalon fér el.


Szóval nagyságrendileg kb. 30 oldal lehet a 80.000 karakter.


Látható, hogy általános iskolás tudással kideríthető a válasz a kérdésedre.

2021. okt. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%
Másik lehetőség, hogy megnyitsz egy letöltött szakdolgozatot (vagy bármi más irományt) Wordben, megnézed, hogy az hány karaktert és már van is mihez viszonyítani. :)
2021. okt. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Kérdésedre válaszolva pedig, kitartó tanulással és szorgalommal lehet eljutni a szakdolgozatig...:D

Az oldal célja pedig az, hogy a kérdésemre választ kapjak, ami gyorsabb, mint kísérletezni :D

2021. okt. 15. 20:29
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja, és jelenleg nem tudok megnyitni semmilyen szakdolgozatot, mert azt csak az egyetemünkön lehet, és most otthon vagyok:D
2021. okt. 15. 20:30
 6/8 anonim ***** válasza:
46%

Azért a Word-öt csak meg tudod nyitni... Az internet pedig tele van mindenféle szakdolgozattal, csak keresni kell.


"Kérdésedre válaszolva pedig, kitartó tanulással és szorgalommal lehet eljutni a szakdolgozatig...:D"


Azt én értem, csak az ilyen 2+2 szintű probléma megoldása azért elvárható lenne egy szakdolgozótól (lévén a szakdolgozat azért kicsit bonyolultabb).

2021. okt. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Fent kéne, hogy legyen a kar honlapján a szakdolgozatkészítés formai követelményei

Nekünk asszem 45-60 oldal kell, hogy legyen. Nem hiszem, hogy ez máshol másképp lenne.

2021. okt. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7, azért is érdekes, mert ebből kiderül, hogy mennyi oldalni képre meg egyebekre van szüksége. Ha 60 oldalas szakdolgozat kell, amiből 30 oldal a szöveg, akkor 30 oldalnyi képet kell beszerkesztenie.
2021. okt. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!