Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A kérdésem a következő: ha...

A kérdésem a következő: ha van egy C1es nyelvvizsgám, és ugyanebből a nyelvből középszintű érettségit teszek (ez a választott tárgyam), ez a kettő nem üti egymást?

Figyelt kérdés
Gazdasági irányba szeretnék továbbmenni, és oda semmilyen emelt nem kell. Oroszból van egy C1-em és németből emeltezni fogok, ami együtt 90 pont, illetve sportteljesítményért is van 15 pontom, tehát a többletpontjaim már megvannak. A kérdés az, hogy nem üti-e egymást az orosz nyelvvizsga és az orosz közép érettségi?

2021. okt. 18. 15:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem üti.

Olyan nincs, hogy nem kell emelt egy egyetemi felvételihez érettségi után.

2021. okt. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, kicsit kezdek összekavarodni:(

A felvi.hu-n néztem ezeket, és semmilyen emeltet nem ír a gazdasági szakhoz, németből lesz egy emeltem de az ugye felvételi követelmény és csak egy emelt kötelező, plusz azt sem teljesen értem, hogy ha például a gazdaság és menedzsment szak nem kér semmilyen emeltet (így külön), akkor nem csak a pontokat nézik? Hanem hogy konkrétan miből van emelted? Mert én úgy voltam vele mindig is hogy az emelt érettségik csak többletpontot adnak és mindegy miből csinálod ha a szak nem kér semmit, de kezdem úgy érezni hogy valamit nagyon félreértek. Kérlek tudnál segíteni?

2021. okt. 18. 21:02
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Te magad írod, hogy németből emeltezel, tehát tudnod , hogy kell egy emelt és az lehet konkrétan a német is. A felvételi pontokat pedig a neked legelőnyösebb módon számítják majd ki.
2021. okt. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ja csak mert irtad hogy “Olyan nincs, hogy nem kell emelt egy egyetemi felvételihez érettségi után.“ és ezt nem igazán ertettem de akkor most mar minden oke koszonom:)
2021. okt. 18. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!