Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Angol nyelvvizsga, illetve...

Angol nyelvvizsga, illetve érettségi (közép szinten) ?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tippeket és tanácsokat szeretnék kérni angol nyelvvizsga és érettségire való felkészülés gyanánt (akár személyes tapasztalatokkal ) Milyen tanulás vált be nálatok, mit gondoltok hatékonynak (akár könyv, tanulási tipp), nektek mi segített? Nyilván az iskolában is tanulom, de nem érzem elégnek és a nyelvérzékem sem az igazi, de tényleg szeretnék tenni ellene:) Eddig leveleket próbáltam írogatni, tanultam tételeket (de nem igazán akarnak megmaradni hosszú távon..) a tételeket is úgy tanultam, hogy először a szókincsét tanultam meg, átírtam magyarra a tételt és utána magamban fordítottam le.

Negatív hozzászólásokkal kérlek kíméljetek! A segítségeket pedig előre is köszönöm!! Szép napot mindenkinek!



2020. jún. 14. 11:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Ami nekem sok minden segített pl, hogy kb 0-24be angol zenéket hallgattam plusz néztem a szövegét is. Sorozatokat angolul néztem felirattal (a szövegkörnyezetből amit nem értettem kikövetkeztettem, ha már végképp nem tudtam akkor gyors fordító). Angol híreket, cikkeket olvastam, erre szerintem az egyik legmegfelelőbb oldal a BBC lehet. Próbálkoztam különböző online oldalakon levelezni mint az Interpals, de ott kevésbé jártam sikerrel sajnos. Ha a nyelvtanodat szeretnéd fejleszteni arra van egy nagyon jó könyv Németh Katalintól. És persze azokkal a barátaimmal akik szintén tudnak angolul nagyjából heti 4 alkalommal angolul írkáltunk vagy beszéltünk.

Nyelvvizsgára meg (emelt) érettségire pedig ajánlom a típusfeladatok gyakorlását. Ha gondolod írj aztán adhatok még tanácsot, vagy akár angolul is beszélhetünk:)

2020. jún. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!