Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen a Dózsa György Gimnáziu...

Milyen a Dózsa György Gimnázium és Táncművészeti Szakgimnázium általános szaka?

Figyelt kérdés

Általában hány pontal szoktak felvenni egy diákot oda, vagy inkább, előző évben milyen központi felvételivel vettek fel diákokat?


Milyen a közösség? Hallottam jót is és rosszat is.


Szóbelin általában milyen kérdéseket szoktak feltenni.



2021. okt. 18. 21:15
 1/4 anonim válasza:
100%

Szia!

Én ide járok igazából engem 55 ponttal vettek fel, 30 magyar és 25 matek, de általában olyan 45-50 ponttól már felvesznek. Miután megírtad a felvételit meg kijött, hogy hányadik vagy a rangsorba kiraknak egy táblázatot, hogy az előző évekbe hányadik helyig vettek fel embereket.

Nekem a szóbelin elkérték a magyar, matek füzetemet és dobókockával kellet dobnom, amin képek voltak, ezáltal kijött három kép és arról kellet egy történetet kitalálnom, meg a régi sulimról kérdeztek, hogy mi volt ami tetszett ott és esetleg mi nem. Bár ez aszerint változik, hogy milyen szakra szeretnél menni. Biztos megfogják kérdezni, hogy mit sportolsz, mi a hobbid, esetleg kedvenc filmed/sorozatod.

A közösség, ahogyan én eddig látom nagyon jó. Mindenki jófej, nekem nagyon jó az osztályom, jó az osztályközösség, de évfolyamtársakkal is könnyen lehet barátkozni.

Nekünk volt gólyanap szeptember elején, meg most gólyabál és mindegyik nagyon jól sikerült. Én eddig nagyon szeretek ide járni.

Ha van valami még akkor nyugodtan írj privátba!

2021. okt. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Szia!

2021-ben azt hiszem 50 ponttól hívtak be szóbelire.

Nem kell túlparázni a szóbelit sem. Bekerülni nem nehéz, de bent maradni annál inkább, mivel ha az össz átlagod 3 egész alatt van, akkor kampó. (ez az átlag állítólag emelve lesz)

Egyébként azt fontos hozzátennem, hogy kell valami szuper képesség vagy valami mentális probléma ahhoz, hogy ide bekerülhess. (pl: legyen valami mentális bajod, vagy esetleg legyél láncdohányos vagy alkoholista, az én szuper képességem, hogy egy 72%-os Tátra te előtt mindig felszállási engedélyt kérek, illetve akkora tüdőm van, hogy az kegyetlen)


Egyébként kicsit komolyabbra fordítva a szót, összességében szerintem egy nagyon jó iskola, nem fogod megbánni, ha ide jössz!

2022. jan. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
94%
Mindent nem azért nem kell elhinni. Senkit sem rúgtak ki amiatt mert nem érte volna el a 3-mas átlagot. Csak az év elején behívják őket az igazgatói irodába és megkérdezik tőlük, hogy miért nem sikerült a tervet teljesíteni. Az elmúlt pár évben csak egy magántanulót tanácsoltak el tanulmányai miatt, mert az év végi vizsgáin minden tárgyból megbukott. A gyerek vizsgáinak össz átlaga nem érte el a 10%-ot.
2022. jan. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
0%

2022- ben a szóbeli felvételin, nagyon rossz tapasztalatunk volt.A gyerek elött aki kijött felvételiző, alig csukta be maga mögött az ajtót, és ment odébb pár métert, a tanárok röhögése hallatszott ki a teremből. Így kellett bemennie a gyereknek. Na vajon itt az előző felvételiző gyereken röhögnek ilyen jól? Itt kiröhögik a gyerekeket? A beszélgetés kínos volt, feltettek egy kérdést, a gyerek válaszolt, érezhetően lezárta a beszélgetést, majd kínos csend, bámultak egymásra.

Nem voltak partnerek abban, hogy oldják a feszültséget, segítség a gyereket.ezzel a hozzá állással inkább csak még jobban növelték a feszültséget.

Azt mondta a gyerek, hogy ezek után ő nem akar ide jönni, ahol a tanárok kiállították a bizonyítványukat saját magukról.

A többi iskolában nagyon jók voltak a tapasztalatok, nagyon normálisak voltak a tanárok is, mindenhonnan nagyon boldogan jött ki, hogy tök jó volt a felvételi.Ebben az egy iskolában volt nagyon rossz a tapasztalat.

2022. márc. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!