Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha 5-ösre le tudnék érettségiz...

Ha 5-ösre le tudnék érettségizni, annak lenne bármi féle előnye?

Figyelt kérdés

Meg van hozzá az eszem, normál átlagom 4-5ös, de nincs elég motivációm ahoz, hogy én annyit tanuljak, hogy meglegyen a 4-5ös átlagom... inkább mással töltöm az időm...

Viszont ha lenne bármi féle motivációm, és van annak előnye, ha 5-ös lenne az érettségim, akkor ezt az utolso félévet nagyon meg tolnám tanulás terén


2021. okt. 19. 11:39
 1/5 A kérdező kommentje:
"Nincs elég motivációm ahoz, hogy meglegyen a 4-5ös érettségim" elírtam
2021. okt. 19. 11:40
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

Nem kell agyontanulnod magad ahhoz, hogy 5-ös legyen az érettségi.

Előnye csak annyi van, hogy ha felsőoktatásban részt akarsz venni, akkor kellenek a pontok, illetve 1 emelt szintű érettségi, és talán még egy középfokú nyelvvizsgára is szükség lesz, mire odajutsz a jelentkezéshez.

Tehát gyakorlati haszna nincs az érettséginek az egyetemi jelentkezésen kívül. Hacsak nem annyi, hogy a gyerekeidnek tudsz az érettségiddel flexszelni.

2021. okt. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%

Annak csak előnye lenne. Persze sokféle, tőled függően.

Formálisan, mindenekelőtt, ha felsőfokú tanulmányokban gondolkodsz, akkor ez többletpontot ad, ami persze messze nem elegendő önmagában. Formálisan egyéb esetekben indiferens.

Gyakorlatilag azonban az ember felsőfokú tanulmányokat sem azért folytat, hogy erről (akár kiváló eredményt mutató) papírjai legyenek. Minden tanulmány alapvető célja kettő: egyfelől egyéni kíváncsiság kielégítése, másfelől a lehető legjobb életvitel elérése.

Ha pedig neked nem kellő motiváció e kettő egyike sem, akkor mindenekelőtt ezt kell alapjaiban újragondolnod. Nem, nem szükséges minél többet tanulnod és legfőképpen nem azért, mert ez valamiféle követelmény. Lehet, hogy környezetedben ezt mondják, de ennek semmi jelentősége, vagy magszokásból vagy tapasztalatból mondogatják. A lényeg azonban az, hogy a minőségi élet nem egyéb, mint minden pillanatban a bennünket a környezetünkből érő hatásokra adott válaszunk. Ha a válasz összhangban van a hatással, akkor a környezetünkkel harmóniában élünk és ez jó. Ha nincs összhangban, az a harmónia hiányát eredményezi, ami körülbelül ilyesmiket jelent: éhes vagyok, de nincs mit enni; szeretném ezt megvenni, de nincs rá pénzem; kéne egy lakás, de fogalmam sincs, hogyan szerezzek; zavarnak a szomszédaim, de nem tudom, mit tegyek; nincs társam, barátom, mert valahogy ez nem jön össze; folytassam? - lehet sokáig, az élet apróbb és fontosabb eseményeire. A döntés éa azabból következő életminőség kizárólag a tiéd. Tanácsot kérhetsz, dönteni mindenképpen te fogsz, akkor is, ha semmit sem teszel. Akkor aza döntés. Ilyen egyszerűek az élet dolgai.

2021. okt. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Felsőoktatáshoz annyi kell, hogy elérj egy ponthatárt. Amint megvan a többi mind mellékes. (persze a maradásért majd küzdeni kell az egyetemen de az most nem fontos)


Többi érettségi eredménye nem számít, munkahelyen is csak elkérik, hogy megvan, lemásolják, rá se néznek és csá.


Szóval nézz meg egy adott szakot (ami tetszik), hogy mi a követelménye, ha lehet választani feküdj rá két tárgyra érd el a pontot és kész

2021. okt. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Attól függ mit szeretnél. Én 5re érettségiztem szakmaiból az összes többi 4 lett. Utána elvégeztem az 5.evet (OKJ) most mégsem találok munkát azzal ellentétbe aki 3ra érettségizett :/
2021. okt. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!