Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha főiskolán/egyetemen felvéte...

Ha főiskolán/egyetemen felvételiben két tantárgyból középszintű érettségit kérnek, elfogadják az emeltet is, és ha igen az illetőnek lesz valami előnye?

Figyelt kérdés

Nekem nem teljesen világos, eddig tanultam emelt matekot most fogok érettségizni...és most láttam felviponthun hogy arra a szakra ahol tovább szeretnék tanulni elég a középszintű is...

Válaszokat előre is köszönöm!



2014. szept. 22. 17:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Elfogadják, de ilyen szövegértéssel kérlek, még nem menj egyetemre.
2014. szept. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az illetőnek az lesz az előnye, hogy amennyiben 45%-nál jobb lett az emelt akkor +50 pontot kap, és természetesen elfogadják az emeltet is, elég vicces lenne ha nem :)
2014. szept. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

1.válaszoló! ha érdekelne a nyelvtani helyesség nem matekot és fizikát tanulok két évig gimiben, másrészt ez egy noname kérdés egy noname oldalon, nem esszét írtam, hanem csak egy kérdést..és ez esetben csak egy kötekedő fa sz figyel fel a szövegértésre

2014. szept. 22. 19:03
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Lány vagyok, így mondatod második részét nem tudom személyemre kimondott sértésként értelmezni, nagyon sajnálom. A szövegértés nem nyelvi helyességet jelent, hanem egy egyszerű értelmes gondolkodást, amellyel (ez a megnyilvánulásodból is teljesen tökéletesen leszűrhető - tehát, te illetsz engem durva szavakkal, mégis én vagyok a kötekedő hímtag) te annak ellenére, hogy kiemelted, hogy matematikát és fizikát tanulsz (ahová ez igencsak el kéne... Egy szöveges feladatot, hogy tudsz így megoldani? Just askin'), sajnos nem rendelkezel, és emiatt egyetemen (pláne ilyen hozzáállással) nagyon gyorsan el fogsz vérezni. Erre próbáltam felhívni a figyelmedet, minden kötekedés nélkül.
2014. szept. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!