Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért van egy évben kétszer...

Miért van egy évben kétszer érettségi?

Figyelt kérdés

Én eddig csak a májusiról tudtam.

Mi a különbség a kettő között?



2021. okt. 20. 18:22
 1/7 anonim ***** válasza:
19%

Az egyik a póot érettségi. Azoknak akik megbuktak, vagy nem tudtak elmenni a májusira.


Vagy


Az előrehozott érettségi szokott még akkor lenni.

2021. okt. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Az első hülyeséget írt. Az mondjuk igaz, hogy a köztudatban az őszi érettségi időszak „pótként” van aposztrófálva, ettől függetlenül ugyanolyan érettségi időszakról van szó, mint nyáron; arra is ugyanúgy lehet jelentkezni mindenféle előfeltétel nélkül (nyilván a lezárt 12. évfolyam kell, de azon kívül semmi más). Így nem évente van érettségire lehetőség, hanem ~félévente.
2021. okt. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Vicces, hogy eddig sosem tűnt fel, hogy ilyenkor is van. :D

Most is csak itt a GyK-n a sok érettségivel kapcsolatos kérdés miatt. :D

2021. okt. 20. 18:49
 4/7 anonim ***** válasza:
26%

Igazság szerint én nem tudom, hogy ennek az érettséginek mi értelme van, mert a felvételi nem most van (még a pót felvételi se)


Arra jó, ha valaki előrehozottat tesz, hogy kevesebb legyen májusba?

2021. okt. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#4 Vannak februárban induló (keresztféléves) képzések, amikre nov. 15 a jelentkezési határidő.
2021. okt. 21. 09:42
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

5# Köszi az infót nem tudtam!


Bár most, ahogy elnéztem, hogy mire lehet jelentkezni még most sem látom sok értelmét.

2021. okt. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt vannak akik előrehozottat tesznek. Pl angol közép szintű. Így tavasszal megpróbálhatja az emeltet és felvételinél azt fogja használni, ami jobb a felvételi pont számításnál. Tehát két dobása van, nem egy. Ugyanez pl földrajz ól, informatikából. Valamint ott vannak azok akik tavaly tavasszal már érettségiztem, de nem vették fel őket ahová szerették volna. Ők javíthatnak ősszel, de ha nem úgy sikerül akkor tavasszal újra és nem buknak még egy évet, két lehetőségük van (Pl aki orvosira, állatorvosi, pszichológiára készül, ahol nagyon sok pont kell). Szóval hidd el, van értelme.
2021. okt. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!