Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar szóbelin ha kétszer...

Magyar szóbelin ha kétszer kell tételt húznom mert fel vagyok mente helyesírásból akkor 4 tételt fogok húzni azaz 2 nyelvtant és 2 irodalmat? Vagy 1 irodalmat és két nyelvtant?

Figyelt kérdés

2014. jún. 24. 21:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
12%
nem tudom de ez is új. hogy lehetsz felmentve? hisz egyrészt szótárat is lehet használni meg számítógépen is írni mint alternatíva
2014. jún. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Két irodalmat biztos fogsz húzni
2014. jún. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
17%

De ha csak helyesírásból vagy felmentve, attól azért

még nyelvtanból (elméletből) kell húznod, mert a nyelvtan nem csak helyesírásból áll

2014. jún. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
17%

Vagyis egy irodalmat kell húznod meg egy nyelvtant

is

2014. jún. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ezek dilettáns, hasraütéses válaszok, viszont a kérdés is némileg zavaros. Ha a helyesírás értékelése alól fel vagy mentve, az még nem jelenti, hogy nincs írásbeli. Ha olyan papírod van, hogy az írásbeli helyett két szóbelivel vizsgázhatsz, ami nem azonos a helyesírás értékelése alóli felmentéssel, akkor viszont mind a kettőből kétszer kell húznod, mivel a magyarfelelet egységes, nem lehet megbontani. Egy irodalom, egy nyelvtan, felkészülés, felelés, 10 perc pihenő, még egy irodalom és még egy nyelvtan, újabb 30 perc készülés, újabb felelet, ez a rend, és ez az egyetlen értelmes megoldás. Aki olyanokat ír, mint a fenti válaszadók, annak láthatóan semmi fogalma nincs az érettségi szabályozásáról.
2014. jún. 25. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 szabad név? ***** válasza:
Ezek szerint nem kellet írásbeli vizsgát tenned. Így mivel irod.. és nyelvtan együtt számít egy vizsgának, így te össz. 2 irodalom és 2 nyelvtan tételből fogsz szóbelizni.
2014. jún. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

nos én mint 1. válaszoló felvállalom hogy nem tudom hogy megy ez.életidegen ez az egész felmentősdi. nálunk annó a tanárok azt mondtak"bárki tud arról papírt szerezni hogy mennyire süsü(ennél csúnyábbat mondtak azért)", meghogy "nem kötelező érettségizni, ha nem megy nem megy kész..."

és ebben tényleg van valami:végsősoron az érettségi egyben felvételi is azaz verseny...igazságos az hogy valaki belead minden tőle telhetőt és olyasvalaki előzi be aki kevésbé tehetséges de az ő fő gyenge pontját bürokratikusan anulálták?

2014. jún. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Amit mondasz, azt értem, de ebben a kérdésben nem az igazságról van szó, hanem egy hatályos jogszabály értelmezéséről.
2014. jún. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát nemazért de eddig semmilyen jogszabályra nem hivatkozott senki szal nem is volt mit értelmezni, hanem csak mindenki mondta(vagy inkább blöffölte)a magáét
2014. jún. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Tévedés. Te blöffölted a magadét.

Én szakszerű választ adtam, amibe nem szoktam minden alkalommal beleírni a jogszabályok számát, mert a legtöbb embert nem érdekli, és anélkül is meg tudják különböztetni a komoly választ a komolytalantól.

De egyébként elsősorban a 100/1997-es kormányrendeletről és a 40/2002 OM rendeletről van szó. Ha elolvastad őket, szóljál.

2014. jún. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!