Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jól tudom, hogyha rossz lesz...

Jól tudom, hogyha rossz lesz az emelt, előrehozott informatika érettségim és nem megyek el a szóbelire, akkor kvázi megbukukok, vagyis tudok menni májusban újra, vagy ez csak a középnél van így és mindenképp beírják?

Figyelt kérdés
Nem arról van szó, hogy nem készültem, mert azt csináltam dögivel, csak nem vagyok biztos magamban, főleg a programozás részében és ha mindenképpen bekerül a jegy, akkor nem biztos, hogy elmegyek kedden.

2021. okt. 24. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Emeltnél is így van, nyugalom. Mind szóbelin mind írásbelin meg kell lenni a kettesnek, mert másképp megbuksz. Ha el se mész, automatikusan nulla pontot kapsz mind emelt, mind közép szinten.
2021. okt. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Menj el lehet hogy sikerülhet addig még tudsz gyakorolni!
2021. okt. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Májusban úgy is tudsz menni érettségizni újra, ha most 3-as leszel. És ha addig sokat tanulsz, javíthatsz ötösre. Mivel csak az első vizsga díjmentes, ekkor már fizetned kell érte. Akár megbuktál akár nem.
2021. okt. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat. :) Máris kicsit megnyugodtam. 3-as, ezt nem tudom, hogy mivel kevered, de én ilyet találtam az oktatási hivatal honlapján: Az érettségi vizsga - az intézmény fenntartójától függetlenül - térítésmentes a tanulói jogviszony (szakképzésben tanulói és felnőttképzési jogviszony) ideje alatt az érettségi bizonyítvány megszerzéséig. Térítésmentes továbbá az adott vizsgatárgyból az érettségi bizonyítvány megszerzése előtti, tanulói jogviszonyban (szakképzésben tanulói és felnőttképzési jogviszonyban) tett sikertelen érettségi vizsga első javító- és a pótló vizsgája. Térítésmentes továbbá az érettségi végzettséggel rendelkező, a szakképzésről szóló 2011. évi CLXXXVII. törvény szerinti szakgimnáziumi oktatásban megkezdett tanulói jogviszonnyal rendelkező tanuló részére egy szakmai érettségi vizsgatárgyból tett érettségi vizsga és első alkalommal a javító- és pótlóvizsga.

Szóval nem hiszem, hogy kéne fizetnem, amíg a jogviszonyom fennáll, és tekintve, hogy májusban amúgy is érettségiznék, több javító vizsgát se fogok tenni.

2021. okt. 25. 00:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!