Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha főiskolai beiratkozási...

Ha főiskolai beiratkozási lapon az van, hogy írjam be, hogy részt vettem-e felsőfokú szakképzésben, akkor az 54-es OKJ-s szakmámat be kell írnom, vagy az nem felsőfokú?

Figyelt kérdés
2010. szept. 2. 22:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Amit középiskolában csináltál, az középfokú.

A felsőfokúra ugyanúgy, ugyanakkor kell jelentkezni, mint egyetemre. Az 54-es nem felsőfokú.

2010. szept. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Felsőfokú szakképzések mind középiskolai, mind egyetemi keretek között indulnak. Az 54 és az 55-ös számmal kezdődő OKJ-k felsőfokúak, az az alatt lévő számúak (jellemzően 3-mal kezdődnek) a középfokúak.


Válasz: nem tudom, érdemes megkérdezni a TO-t. Valószínűleg őket az érdekli, hogy hány félévet használtál el az államilag finanszírozott hallgatói féléveidből. Így jó eséllyel, ha nem a felsőoktatásban tanultad nem kell beírni semmit. De mindenképp kérdezz utána hivatalos helyen!

2010. szept. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az 54-es sorszámú az emelt szintű, de nem tudom, hogy ez ugyan azt jelenti-e, mint a felsőfokú?! Nem tudok róla, hogy elhasználtam volna akármennyi támogatott félévet.
2010. szept. 4. 21:44
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja és középiskolában tanultam a szakmát.
2010. szept. 4. 22:34
 5/7 anonim ***** válasza:

52: középfokú

54: emelt szintű

55: felsőfokú!


Én is ebben a helyzetben leszek, szerintem nem kell beírnod, mivel az nem felsőfokú, ott a száma, 54-es.

És igen, az érdekli, h használtál-e el felsőoktatásban féléveket, de te még nem, ;)

Szóval nem kell beírnod.

2010. szept. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem csak h nem kell, be sem írhatod felsőfokúnak, mert nem az. :D

előző voltam

2010. szept. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2010. szept. 5. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!