Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Első félév utáni otthagyás...

Első félév utáni otthagyás esetén, kell térítést fizetni második képzésnél?

Figyelt kérdés

Elvégeztem (abszolutórium, záróvizsga még hiányzik) egy felső oktatási szakképzést, gondoltam jó lenne egy diploma, de látom, hogy ez nem lesz nekem való. Van már 4 állami félévem ezelőttről, így ez nem hivatalosan az "első". Ilyenkor, ha ezt abbahagyom mi várható?

Munkaviszonyom megszűnt egészségügyi okokból, de azt a 4 állami félévet le terveztem dolgozni.

Ez a félév nullázódik első féléves otthagyás esetén, vagy ilyen esetben más a szabály rá?



2021. okt. 26. 09:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Az első félévet is ki kell fizetni vagy le kell dolgozni.
2021. okt. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szóval akkor nem érvényes rám itt ugyan az, mint ami friss első évesekre? Tehát így összeségében 5 állami félévet kell térítsek, 4 előzőt illetve ezt az 1 mostanit?

Érdemes passzíválni csak azért, hogy halasszam ennek a kezdését tekintettel arra, hogy egészségügyi okokból lehet még nem fogok tudni dolgozni egy darabig? (Illetve lezáróvizsgázni előzőből közben.)

2021. okt. 26. 13:49
 3/4 anonim ***** válasza:
5 félévet, pontosan. Ha van lehetőség passziváltass.
2021. okt. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a választ.

Akkor valószínűleg az a legjárhatóbb út, hogy passzíváltatom következőt, közben keresek egy állást meg lezárom az előző képzést.

2021. okt. 26. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!