Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem otthagyása 4. félév...

Egyetem otthagyása 4. félév után hogyan?

Figyelt kérdés

Felsőoktatási szakképzést végzek levelezőn állami támogatással, amit ugye már be kellett volna fejeznem a 4. félévben, viszont nem nagyon boldogulok vele meg igazából nem is érdekel (kár, hogy nem hagytam ott mikor még lehetett), és most a plusz félév miatt már megkaptam a levelet, hogy önköltséges lettem, de elgondolkodtam azon, hogy tényleg otthagyom. Mi a teendő ilyenkor, mikor kell kiiratkozni és mennyit kell visszafizetni belőle? Úgy értem a teljes költség, vagy az 50%?

Nem nagyon vagyok képben és még a neptun is karbantartás alatt van a héten :S



2017. aug. 14. 15:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak 50%-ot kell.

De ha egy even belul elkezdesz egy uj szakot akkor elvileg az se. Googlebe ird be, hogy hallgatoi szerzodes es az elso talaltok kozott lesz egy minta szerzodes, ott le van irva rendesen.

2017. aug. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Adhatsz majd be kérelmet, ha megkapod a határozatot, hogy ledolgoznád az összeget itthon pl. annál a cégnél, ahol éppen dolgozni fogsz.
2017. aug. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Annyit szeretnék még kérdezni, hogy hogyan érdemes elintézni, neptunon, levélben, vagy inkább menjek be és személyesen?
2017. aug. 14. 17:23
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem feltételen kell kiiratkozni. Elég ha nem jelentkezel be aktívra a kövi félévre, azaz passzívon maradsz. Azt ha a 3. félévre sem jelentkezel be aktívra, azaz azon is passzív leszel, akkor automatikusan kiírnak.

Kérjél passzív félévet a kövi félévre, ha a Neptunban nem tudod átállítani a státuszod passzívra (ha esetleg alapból nem azon lenne), akkor a tanulmányin tudod intézni. Ekkor még lesz 1 éved, hogy bárhogy alakuljon a sorsod. Nem kell elkapkodni a kiiratkozást. Mert ha 1 év múlva mégis felvennének valahova, akkor erre a képzésre sem kell visszafizess semmit, ha a felvett képzésen diplomát szerzel. ' éven belül kell folytatnod a tanulmányaidat ehhez, így ráérsz ha nem iratkozol ki később kezdődik az 1 év és később kell bármit is, hogy visszafizess. Tehát ráérsz kiiratkozni, illetve automatikusan kiírnak, csak passzívon legyél a kövi félévekben.

2017. aug. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem, és ha a két passzív félév után sem szeretném folytatni, azaz kiírnak, akkor a passzív félévek is hozzáadódnak a visszafizetési költséghez, vagy csak a 4 aktív félévet kell?
2017. aug. 21. 10:06
 6/7 anonim ***** válasza:
A passzív félévre nincs visszafizetési kötelezettséged, mert nem is oktattak. A passzív félévek nulla forinttal számolódnak, mert nem vettél igénybe "szolgáltatást", ezért is passzív félév.
2017. aug. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat! :)
2017. aug. 21. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!