Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen egyetemi szakot végzel/...

Milyen egyetemi szakot végzel/végeztél és mi a véleményed róla?

Figyelt kérdés

Tetszik a szak, amire vegül bekerültél? Változtatnál valamin? Hasznosítod az ott megszerzett tudást? El tudtál helyezkedni a diplomáddal, vagy más területen dolgozol? Szeretnél még egy diplomát?


(picit sok kérdés, persze nem muszáj mindegyikre válaszolni!)



2021. okt. 26. 17:28
 1/6 anonim ***** válasza:
17%

Még csak 2 félévet végeztem el.

Nem változtatnék semmin.

Minden nap hasznosítom a munkám során, sőt, azt is, amit éppen ebben a félévben tanulok, vagy majd később fogok tanulni.

Nincs diplomám, de azon a területen dolgozom.

Még kettő diplomát szeretnék, a BSc-t meg az MSc-t erről a szakról.

2021. okt. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
98%

Gazdálkodási men. alapszakot és vezetés és szervezés mesterszakot végeztem. Voltak tárgyak amik nem tetszettek és amiket teljesen feleslegesnek tartottam, de összességében tetszett és egyáltalán nem bántam meg. Most se választanék mást. Tudást is hasznosítok onnan, de még inkább a szemléletmódot és a készségeket, amiket ott szereztem. Szóval ha nem végeztem volna el ezeket, nem tudnám úgy csinálni a munkám, ahogy kéne.

El tudtam helyezkedni és szerencsére viszonylag gyorsan, kb. 1 hónap alatt. A munkám ugyan nem a hobbim, fizetés nélkül nem csinálnám, de a fizetés is jó és a munka sem rossz, összességében elégedett vagyok vele.

Nem tervezek több diplomát, szerintem nekem ennyi elég és nem vinne előrébb a céljaimban egy újabb. Aztán persze majd meglátjuk, nem zárom ki a lehetőségét semminek.

2021. okt. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Kereskedelem és marketing szakot végeztem és utána egy MBA-t.


Ha újrakezdhetném, mindenképpen szociológiát tanulnék és mellette matekot, utána pedig survey statisztika mesterszakra járnék. Ezek érdekelnek a legjobban. Lehet, hogy a kereskedelem és marketinget még utánuk tolnám, hogy meg is tudjak élni valamiből.

2021. okt. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
én is szociológia...
2021. okt. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%

Gépészmérnök

Tetszik? Nem.

Változtatnál valamin? Mindent. Nem kellene ezerféle fos képletet magoltatni az emberekkel, 1000 féle rajzot mert mind mind baromi hasznos (ja nem), hanem a képleteket meg kellene mutatni normálisan, hogy mi miért és hogyan jönnek ki, ahogy a rajzoknál is, hogy pontosan mi miért és hogyan kerül oda. Az nem nagy tanítás, hogy ott a szar könyv és tanuljátok meg vagy nézz utána magadnak.

Na meg végezz el ZH-n X oldal számítást és ha véletlenül becsúszik egy hiba az x>=2 oldalnyi számításba akkor nem kéne az egész feladatot lehúzni.

Hasznosítod az ott megszerzett tudást? Elenyésző részét és azt a tudást pedig ott nem kapsz meg (ami számít) azt pedig külön meg kell tanulnod a munkában, mert arra "nincs idő". Persze 5 másik tölteléktárgyra van. Nem tudom, hogy a tudásom nőtt meg vagy érettebb lettem, de sok dolgot másképp látok és másképp állok hozzá a tanuláshoz mint előtte.

Szeretnél még egy diplomát? Igen, legalábbis még benne vagyok a lendületben megpróbálok egy másikat is megszerezni. Kérdés az lesz, hogy melyiket. A válasz az infó lesz. Miért? A fizikás tárgyak (Mechanika, Hőtan, Áramlástan) bőven elegek voltak ahhoz, hogy soha az életben ne sírjam ezeket vissza. Lehet az oktatás volt szar vagy nincs érzékem hozzájuk fogalmam sincs, de k.rvaszar emlékeim vannak ezekről. Szívatás volt az egész. A matekot viszont nem sikerült még megutáltatniuk, így itt van ez mint lehetőség, amit még szívesen megnéznék, hogy milyen (Matematikushoz meg baromi kevés lennék ebben biztos is vagyok).

2021. okt. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én most vagyok gépészmérnök hallgató, de akkora f o s az egész oktatás hogy nagyon, nem is tanítanak, nézz utána mindennek vagy megbuksz, erről szól az egész, sokszor még szakirodalmat se kapunk. Sokszor azon gondolkodom hogy van e értelme ennek az egésznek
2021. nov. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!