Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kíváncsi vagyok a véleményetek...

Kíváncsi vagyok a véleményetekre.Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Tavaly érettségiztem, felvételiztem egy az otthonomtól kb 200 km-re lévő egyetemre, ahova fel is vettek. Nagyon szerettem volna oda járni, mert el akartam szakadni itthonról.Mehettem volna egy közeli egyetemre is, ugyanerre a szakra, ahol a képzés színvonala legalább annyira jó lett volna, mint a jelenlegi intézményben, de ott nem lett volna esélyem kollégistának lenni, ezért választottam a távolabbi várost.

Hogy ne legyenek egyszerűek a dolgok, a nyáron összejöttem egy sráccal, a szülővárosomból.Így ameddig jelenléti oktatás volt, hétvégenként taliztunk csak.

A korlátozások miatt az egyetemi életem és az ott kialakított szociális kapcsolataim a nulla felé tendálnak, viszont a sráccal komolyodik a kapcsolatunk. Így egyre kevesebb kedvem van visszamenni és egyre jobban fogalmazódik meg bennem a kérdés: jövő szeptembertől átjelentkezzek a közelebbi intézménybe?

Tervben van egy 3 éves szakképzés is, ami nyilván rengeteg időt venne el a suli mellett, ezért félek, hogy nagyon keveset tudnánk találkozni, ha minden visszaáll a rendes kerékvágásba, és maradok a jelenlegi egyetemen.

Nem maga a távkapcsolat a baj, mert azt lehet bírni egy darabig, de az egyetemi képzésem 5 és fél éves. Az elég sok idő...

Ha váltanék újra haza kéne költöznöm, de könnyebben tudnék dolgozni az jövőmért, mintha folyamatosan ingáznék. Az sok mindent leegyszerűsítene.

Mégis ijesztő, hogy már ennyire mást szeretnék, mint egy évvel ezelőtt. Ráadásul a suli maga egészen tetszik. És felmerülnek a kérdések: Vajon ha visszaáll minden covid-mentesre, akkor is rossz lesz-e a távolabbi egyetemen? Megéri egyáltalán ilyeneken gondolkozni egy 5 hónapos kapcsolat miatt?



2021. jan. 7. 22:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A srác nem akar felköltözni?
2021. jan. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ő már dolgozik, itt van az egész élete (és tulajdonképpen nekem is^^"). Nem tartanám fairnek, ha ezt kérném tőle.
2021. jan. 7. 23:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ha valóban jó a kapcsolatotok akkor kibír egy ilyet.

De az is lehet hogy pl 1 év múlva meg már szakítotok.

Gondolj bele, szerintem nem éri meg intézményt váltani.

2021. jan. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Kérdés az, hogy miért akartál mindenképp elszakadni otthonról. Szülők miatt , rossz életed volt, vagy csak mert úgy érezted, hogy egyedül szeretnéd megpróbálni? :)
2021. jan. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!