Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Folytathatok félbehagyott...

Folytathatok félbehagyott egyetemi alapképzést évekkel később anélkül, hogy teljesen újra kéne kezdjem?

Figyelt kérdés
Ha otthagyom az alapképzést, amin most tanulok(SZTE, 3. év) - nem szeretném részletezni, hogy miért - és elkezdek egy másikat, amit végigcsinálok(arról sem szeretnék véleményt, hogy ez reális-e, tegyük fel, hogy az), és a félbehagyott alapképzésemet évekkel később folytatni szeretném, arra lesz lehetőségem? Ha igen, hogyan? Újrafelvételizek a szakra, és akkor az eddig megszerzett kreditjeimet, ami kábé az összes kötelező tárgyat magában foglalja, elismertethetem, és akkor fél év alatt letudom, és megszerezhetem a diplomát?

2021. okt. 26. 22:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag úgy van, ahogy mondod. Annyival azonban kiegészíteném, hogy nem feltétlenül fél éved lesz már csak vissza, mert ha időközben változik a tanterv, akkor elképzelhető, hogy tovább fog tartani.
2021. okt. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Igen, valamint tegyük hozzá, hogy lehet azt mondják, hogy a krediteket el kell ismertetni, ha újrafelvételizel a szakra ami kreditenként most 3-5000 forint.

Bár ezt nem tudom, hogy saját intézményben hogy van ilyenkor ha újra felvételizel ugyan arra a szakra... azért nem egy gyakori eset ez.

2021. okt. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!