Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Cnc kiszámított globális...

Cnc kiszámított globális paraméter átadás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Írtam egy gravírozó alprogramot egy Kréta korban gyártott cnc marógépre. Angol abc, számok, egyéb karakterek. Ha jól emlékszem 6 lokális változót alkalmaztam hozzá, mert tört szerűen osztottam mindig a változó értékét. Technológus ahogy meglátta a cégnél kedvet kapott, meg hát mégis “Ő a Jani” megírta Ő is. Ő viszont kihasználta mind a 33 lokális változót, mert szorzással írta. Szerinte úgy sokkal jobb, szerintem ugyan az, de mindegy is. Erősködött, így hát használjuk az Ő alprogramját. Mindkettő jól működik sík felületre egyenes mentén gravírozásra.


Most viszont én tovább lépnék és köríves gravírozás a cél. Viszont mivel a locális változók elfogytak a programozó miatt, így csak a globális változókat tudom használni a köríves pozícionálásra és G68 forgatásra.


Tudom ez így elég kevés info, de ha a megmunkáló főprogramban behívom a globális változókat egy alprogramban az első karakternél(#100 kör sugara, #101: 360 fok,#102 fok csökkentés etc..) és utána egy következő alprogramban számoltatom trigonometrikusan(COS,SIN) az értékét és 360 fokból a kivonásokat, akkor a második karakter behívott alprogramjában nem az eredeti lesz hanem már a felülírt mintha lokális lenne és újra változtathatom? Majd így tovább harmadiknál, negyediknél stb?


Nah ez a kérdés így elég gáz lett. Na mindegy a kérdésem az lene, hogy főprogramban meghívott alprogramok seregénél változtathatók-e a folyamatosan megmunkálás közben globális változó értékei úgy mintha lokális változók lennének? Globálisat még nem használtam alprogramban.



#CNC #CNC programozás #Cnc változók #Cnc globális paraméterek
2021. nov. 1. 08:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia


A globális változók értéke is dinamikusan változtatható, a különbség annyi a két változó között, hogy ezek értéke nem törlődik a program végén, ezért érdemes manuálisan kinullázni őket a program végén. A másik dolog amire figyelni kell hogy ezeket a paramétereket a vezérlő is használja a különböző gyári makrókban (pl szerszámcsere makró) úgyhogy vigyázni kell nehogy olyan változót írj át amit használ a gép is.

2021. nov. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia, köszönöm a válaszod.


Van olyan menü a gépben, hogy globális változókat meg tudom nézni. Ha ott látom melyik üres, akkor azt ha jól értem változtathatom.

2021. nov. 2. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!