Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ilyen paraméterekkel lehet...

Ilyen paraméterekkel lehet esélyem bekerülni az ELTE BTK Irodalomtudományi Doktori Iskolájába, vagy felejtsem el?

Figyelt kérdés

A magyar nyelv és irodalom szakos diplomámat (tanárszakkal kiegészítve) a Károlin szereztem 2010-ben, és bár a szakdolgozatom jeles lett, az államvizsga lehúzta az eredményemet, így a diplomám minősítése csak "jó". Egyetlen tudományos publikációm van, ... ezt leszámítva csupa "tudománytalan", ugyanis az állandó munkám mellett könyvajánlókat írok egy folyóirat számára.

Az ELTE-n 2014-ben szereztem meg az informatikus könyvtáros szakos, MA-diplomámat, aminek a minősítése szintén csak "jó" lett.

Van két középfokú nyelvvizsgám , tehát a nyelvvizsgára vonatkozó kritériumot legalább teljesítem...


Könyvtáros vagyok, a jelenlegi munkahelyemen hat éve dolgozom, de kezdem úgy érezni, hogy valami komolyabbra, "mélyebbre" vágyom. Elmúltam harminc, szóval mondhatjuk, hogy későn érő típus vagyok, viszont most állok úgy anyagilag, hogy nem roppanok bele, ha pár évig csak a 100+ ezres ösztöndíjat kapom. Mindenképpen államilag finanszírozott képzésre szeretnék menni, önköltséges szóba sem jöhet.


A kérdésem elsősorban azokhoz szól, akik az ELTE BTK Irodalomtudományi Doktori Iskolájában tanulnak. Ti mit gondoltok/tapasztaltatok? Ilyen szerény előélettel lehet esélyem? Nagy hátrány, hogy a magyar szakos diplomát nem az ELTE-n szereztem?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. nov. 15. 09:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Vedd fel a kapcsolatot az egyik tanárral a doktori iskolából és beszélgess vele. Nagyon gyengék a doktoranduszaink mostanában, lepkehálóval fogdossuk a jókat. A jók kimennek külföldre doktorálni. (Szintén ELTE de nem irodalomtudomány.)
2020. nov. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ó, köszönöm a gyors választ! ... Hmm... A kapcsolatépítésben soha nem voltam jó :( , és ezt utólag borzasztóan bánom. Egyébként - bár ez nagyképűen hangzik - én jó hallgató lennék :P , ha megtalálnám a megfelelő témavezetőt és témát... Egy utolsó kérdés, ha még itt vagy: igaz az, hogy munka mellett nem lehet elvégezni a doktori képzést? Az ELTE-s honlapon tájékozódva ezt szűrtem le, ugyanakkor egy-két gyk-s kérdésből és válaszból viszont az derült ki, hogy sokan dolgoznak mellette, még ha nem is teljes munkaidőben.
2020. nov. 15. 09:48
 3/4 anonim ***** válasza:
96%
Egy 4 órás munka befér mellé, de ha nagyon leterheled magad akkor végül nem fogod befejezni... Sokan nem képesek ledoktorálni végül. Fegyelmezettnek kell lenni és ez a doktori programokban alapból is nagyon nehéz.
2020. nov. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!! ... Igen, ez jogos.
2020. nov. 15. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!